A

Çözüldü VBA kodu ac kapa dugmesi kullanmak

amsterdam

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sevgili forum.

Ekledigim dosyadaki vba kodunu sayfada bulunan bir buton ile acip kapayabilirmiyim.
Kopyalayip yapistirdigimda sadece verileri yapistirirken iyi oluyor ama bazende formulle beraber yapistirmak gerekiyor.
Ne kadar gezindiysem internette bulamadim boyle bir buton yada formul. varmidir boyle birsey

Ekli dosyalar

@Amsterdam
Eklediğiniz örnek belgede herhangi bir kod yok.
Mevcut kodlarınızın olduğu yeni bir örnek belge yükleyin.

Ayrıca;
-- şu düğmeye basınca şu işlem olsun/olmasın,
-- şu düğmeye tıklayınca şu işlem/olmasın
diye biraz daha açıklama yazın bence.

AÇMAK/KAPATMAK derken kast edilen şeyin NET olarak anlaşılması lazım.

.

Umarım yanlış düşünmüyorum.

Mevcut kodları silip, yerine aşağıdakileri yapıştırın.
Sonra da sayfadaki düğmelere birer kez sağ tıklayıp MAKRO ATAyı seçin ve ilgili makronun adını seçerek işlemleri onaylayın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(16 satır)

Demek ki isteğinizi anlamamışım.
Hala da ne istediğinizden emin değilim doğrusu.

Verdiğim cevap şöyle işlem yapılmasını sağlıyor.

-- VBAKAPAT düğmesine tıklıyorum ve kopyalanacak alanı seçip CTRL+C ile kopyalıyorum,
başka bir hücreyi seçtiğimde, kopyalanan alan DEĞER olarak yapışıyor.
Bu durumda başka bir alanı seçip kopyaladıktan sonra diğer bir hücreyi seçtiğimde son kopyalanan şey yine DEĞER olarak yapışıyor.
-- VBACALISTIR düğmesine tıklıyorum ve kopyalanacak alanı seçip CTRL+C ile kopyalıyorum,
başka bir hücreyi seçtiğimde kopyalanan alan FORMÜLLÜ olarak yapışıyor.

Ben isteğinizi böyle anladım ve ona göre kod cevabı verdim. Tekrarlayayım:
-- KAPAT düğmesine bir kez tıkladıktan sonra, CALISTIRa tıklamadığım sürece CTRL+C nin sonucu hep değer olarak yapışıyor.
-- CALISTIRA tıkladıktan sonra, KAPATa tıklamadığım sürece CTRL+C nin sonucu kopyalanan alanda formül varsa formüllü olarak yapışıyor.

İsteğiniz neyse, hangi durumda ne yapılacaksa benim yukarda yazdığım gibi detaylı açıklama yazın.
.

Hocam istedigim su

VBA kapat dugmesine 1 sefer basinca o yazdiginiz kod islem yapmasin, yani ne kopyaliyorsaniz onu yapistisrin. butun gun oylede kalsin.
Vba calissin a basinca 1 seferlik. Butun gun calissam bile vba aktif kalsin. umarim anlatabilmisimdir

Yine yanlış anlamadıysam; diğer kısımlar aynen kalsın, ilgili kısmı aşağıdakiyle değiştirin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

hocam vba kapat bastikdan sonra dosyayi kaydedip kapatiyorum. tekrar acinca VBA calisir durumda. vba kapatip kaydedince tekrar acinca kapali sekilde kalabilirmi. ayni sekilde vba calistir olarak kaydedince tekrar acinca calisir durumda kalabilirmi?