T

Çözüldü UserForma Yeni Textbox Ekle, Sil, Güncelle

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan __TR__
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

__TR__

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Userform üzerine yerleştirilen bir listbox'tan çoklu seçim yoluyla seçilen kadar textbox eklemek istiyorum, daha sonra oluşturulan textboxtaki verileri "Muayene" adlı sayfaya aktarmak istiyorum.
Hazırladığım örnekte çift tıklamayla seçtiklerim textboxlara aktarılıyor ancak örnek olması açısından hazırladığım için textboxlar sabit bunun yerine seçilen kadar eklenmesi gerekiyor çünkü seçilecek veri sayısı değişkenlik gösteriyor.

Ekli dosyalar

Merhaba Ömer hocam, araya giren haftasonu dolayısıyla şimdi cevap veriyorum kusura bakmayın. Textbox oluşturma kısmı tam istediğim gibi ancak sayfaya aktar butonunda bir sorun var. Tekrar incelerseniz göreceksinizdir. Sayfaya aktar butonuna tıklayınca oluşturulan textboxtaki bilgiler Muayene sayfasına aktarılacak.

Açılış mesajınızdaki Muayene sayfasına aktarma kısmı dikkatimden kaçmış.

İstek böyle olunca aklıma birkaç şey geliyor;
-- doğrudan seçilenleri aktarmak yerine neden textboxlar oluşturuluyor?
-- Textboxlara alınan verilerde değişiklikler yapıp, değiştirimiş hallerini mi aktarmak istiyorsunuz?
-- değişikliği sadece içeriği MİKTAR olan Textboxlarda mı yapacaksınız yoksa tümünde değişiklik olabilir mi?

.

Textboxlar Neden oluşturulyor = Satın alımla, teslim alım birbirlerinden farklı olabiliyor. Yani satın alınan her ürün teslim alınmayabiliyor o yüzden sadece teslim alınanların belirlenmesi için textboxlar oluşturuluyor.

Değiştirilmiş hallerini mi aktarmak istiyorsunuz = Evet teslim alınan ürünler seçildikten sonra textboxlara aktarılıp, eğer miktarda bir değişiklik var ise yeni değerler girildikten sonra Muayene sayfasındaki ilgili yerlere aktarılacak.

Tümünde değişiklik olabilir mi = Evet tümünde de olabilir, İçeriği sadece Miktar olan textboxları aktar şeklinde bir şarta gerek yoktur.

Özetle; listeden seçip textboxlara aktardığım verileri, değişiklik var ise değişikliğinide yaptıktan sonra "Sayfaya Aktar" butonuna tıklayıp "Muayene" sayfasındaki ilgili yerlere aktarmak.

Anladım;
-- textboxların oluşturulması GEREKLİ,
-- tüm textboxlar, içeriğinin düzenlenebilirliği bakımından SERBEST,

Düzenleme sonrasında veriler, Muayene sayfasına aktarılmadan önce, varsa Muayene sayfasındaki
eski verilerin temizlenmesi gerekiyor mudur? Yoksa ilk boş satırdan itibaren art arda veriler aktarılmaya devam mı edilecek?

.

@Ömer BARAN hocam, yukarıda CommandButton1'e atadığımız koda, eğer Textbox oluşturulmamışsa yani seçim işlemi yapmadan sayfaya Aktar butonuna tıklanmışsa bir mesaj ekleyebilirmiyiz? Önce seçim yapmalısın vs gibi.