M

Çözüldü UserForm Üzerinde Sayıya Göre Textbox Ekleme

mhezer

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba değerli arkadaşlar,
Ekli dosyamda yapmak istediğim bir işlemim var. UesrForm üzerinde bir adet TextBox mevcut. Bu TextBox'a yazdığın sayı kadar form üzerindeki Frame içerisine Height: 20, Width: 120 olacak ve başlıkların altına gelecek şekilde başlık sayısı kadar TextBox eklemek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Çözüm
Aşağıdaki kodu kullanın. Textbox oluşturma işlemlerinde textboxların isimlerinin nasıl sıralandığını görmeniz için bir satır ekledim. Bu satırı silebilirsiniz. Bahsettiğim Satır .Value = .Name.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(22 satır)
Userform içine aşağıdaki kodları yapıştırın.

VB:
(39 satır)

textbox oluşturma.webp

Aşağıdaki kodu kullanın. Textbox oluşturma işlemlerinde textboxların isimlerinin nasıl sıralandığını görmeniz için bir satır ekledim. Bu satırı silebilirsiniz. Bahsettiğim Satır .Value = .Name.

VBA:
(44 satır)

Çözüm
Ancak, hane_bilgileri sayfasına bu verileri KayıtID sütünuna ID vererek eklemek istiyorum. Şayet aynı haneden birden fazla kişi yardım alacaksa bunu bir şekilde ayırmak lazım. Aynı haneden kaydı yaptıran kişinin kimlik numarasına göre kayıtID tutmak istiyorum.

TextBoxların kayıt işlemine gelince tabiki sizin değerli yardımlarınıza her zaman ihtiyaç duymaktayız.

Ekli dosyalar

Sadece textboxların oluşturulması yeterli gibi bir izlenim olduğu için sormak istedim:) Yazınızı tam olarak anlamadım fakat başka talepleriniz varsa yeni bir konu açarak daha ayrıntılı şekilde sorabilirsiniz.