userform listbox arası veri aktarımı

Çözüldü userform listbox arası veri aktarımı

tugce.okatan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
listboxlar arası veri aktarırken veriler aktarılıyor fakat tek sütunda aktarılması hatasına düşüyorum. Aynı şekilde yanı listbox1deki verileri listbox2ye direk aktarabilmem için ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-16 at 03.30.57.webp
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 03.30.57.webp
    67.9 KB · Görüntüleme: 12
  • WhatsApp Image 2020-12-16 at 03.43.33.webp
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 03.43.33.webp
    71.2 KB · Görüntüleme: 11
  • WhatsApp Image 2020-12-16 at 03.32.11.webp
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 03.32.11.webp
    48.3 KB · Görüntüleme: 12
Merhaba, foruma hoşgeldiniz Sayın @tugce.okatan .

Sorularınızı, ekran görüntüsü yerine,
cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorarsanız, çözüme ulaşmanız kolaylaşır,

.

Merhaba,
Listbox additem kodunu ikinci döngünün içine yazdığınız için her sütun değeri için listboxa satır ekleniyor. Kurguyu aşağıdaki mantığa göre yeniden oluşturursanız yatay bir liste elde edersiniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)
Bununla birlikte döngü içerisinde kullandığınız Application.WorksheetFunction.CountA ifadeleriyle sayfaya göre veri almak yerine ListBox1.ListCount ve ListBox1.ColumnCount ifadeleriyle doğrudan listboxa ait değerleri kullanarak veri alırsanız oluşacak hataların önüne geçmiş olursunuz. Tercih sizin...
İyi çalışmalar...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba,
Listbox additem kodunu ikinci döngünün içine yazdığınız için her sütun değeri için listboxa satır ekleniyor. Kurguyu aşağıdaki mantığa göre yeniden oluşturursanız yatay bir liste elde edersiniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)
Bununla birlikte döngü içerisinde kullandığınız Application.WorksheetFunction.CountA ifadeleriyle sayfaya göre veri almak yerine ListBox1.ListCount ve ListBox1.ColumnCount ifadeleriyle doğrudan listboxa ait değerleri kullanarak veri alırsanız oluşacak hataların önüne geçmiş olursunuz. Tercih sizin...
İyi çalışmalar...
Denedim fakat method hatası verdi dosyayı da paylaştım. şimdiden çok teşekkür ediyorum

Ekli dosyalar

• ÖDEV.xlsm
    ÖDEV.xlsm
    21 KB · Görüntüleme: 4
  • WhatsApp Image 2020-12-16 at 15.31.01.webp
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 15.31.01.webp
    69.2 KB · Görüntüleme: 5