S

Çözüldü Toplu Bir Şekilde Alt Alta Verileri Yapıştırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sepulastura

Normal Üye
merhabalar

Sheet1 ve Sheet3 diye iki sayfam var
Sheet1 de A,B,C,D sütunlarında verilerim var
Sheet3 te ise ben aşağıdaki kod düzeneği ile A sütununa bir veri girdiğim zaman(ki bu veri sheet1 de yine A sütununda) B ve C sütununa B ve D sütunlarındaki verileri getiriyor.

buraya kadar bir sorun yok. fakat şöyle bir şey mümkün olabilir mi. ben Sheet3 te alt alta bir veriyi toplu bir yerden kopyalamış ve yapıştırmış olsam karşılıklarını yapıştırdığım anda getirmek istiyorum.,

aşağıdaki örnek dosyada sheet3 te tek tek girdiğimde sheet1 den karşılığındaki veriler geliyor. ama ben istiyorum ki a sütununda satır satır olan aşağıdaki verileri toplu bi şekilde yapıştırmışsam karşılığındaki veriler o anda yansısın istiyorum.

Eğer aşağıdaki kod düzeneğinde olmayacaksa bir butona atayarak kod revize edilebilir. yani ben A sütununa gerekli verileri satır satır alt alta yapıştırsam ve butona bassam o verilerin karşılıkları b ve c sütunlarına gelse. bu şekildede olabilir.

bilmiyorum açıklayıcı oldu mu yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

Üstadım emeğine bilgine sağlık çok teşekkür ederim.

revize ettiğiniz kod parçası ile kopyala yapıştır yaparak veriler geliyor ama bu sefer benim konu açarken gönderdiğim kod parçacığının işlevi olan tek tek yazdığım zaman gelen veriler gelmiyordu. bende ikisini aşağıdaki gibi birleştirdim. çok çok teşekkür ederim

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(28 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...