E

Soru Topla Çarpım Formülü Hatası Hk

erkanyilmaz

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Ekran Görüntüsü göndermiş olduğum görselde iki tarih arasındaki koşul ekleyerek verileri getirmek istiyorum.

Şöyle ki , belirtmiş olduğum iki tarih arasında yiyecek olan grubu koşul olarak ekledim ve bu formülü kullandım ancak sütun aralıkları olduğu için mi bilmiyorum veriler gelmedi.

=TOPLA.ÇARPIM((ÖdenmezData!B2:B10000>=$C$3)*(ÖdenmezData!B2:B10000<=$D$3)*(ÖdenmezData!J2:J10000=B7)*(ÖdenmezData!AF2:AF10000))

B sütununda tarih var, J sütununda toplamasını istediğim miktarlar ve AF sütununda tutar var. Bu belirtmiş olduğum sütun aralıklarında tabi başka veriler var.

Yani bu sütunlardan dolayı hesaplamıyorsa hangi formülü kullanmam gerekir.

Yardımınızı rica ederim.

Resim1

Resim2

Excel 365 kullanıcısısınız.
Eğer amacınız veri getirmekse, yani "filtrelemek ise" bunun için FİLTRE fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
Dosyanız olmadan direk cevap vermek zor ama buyrunuz size izleyebileceğiniz 3 ayrı video:

Merhaba Sayın @admin ,

Bu videoları çok önceden izlemiştim ancak bunlarla çözüme kavuşamadım bazı istediğim raporlamalar için kullanacağım ama bu bölüm için topla çarpım formülü ile yapmayı denedim sütun atlattığım zaman veriler gelmiyor.

Vip üye olacağım dosyalarınızı da incelemek adına vip üye olunca da dosya yükleyebiliyor muyuz ?

VIP üyelik, Ürünler kısmındaki dosyalar hariç her alandan dosya indirmenizi sağlar.
İlave olarak forum alanına eklediğiniz sorulara da dosya yükleme imkanı...