B

Çözüldü Togglebutton ile sayfa gizle göster

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Believing

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Uzman arkadaşlar,

Ekteki çalışma kitabı "DEFAULT" ve "GİZLİ" isimleriyle iki sayfadan oluşmaktadır. Her iki sayfaya atayacağım Togglebutton ile aşağıdaki istenen koşullara göre sayfa gizleme ve göstermeyi nasıl sağlayabilirim?

Çalışma kitabı açılırken "DEFAULT" isimli sayfa açık (Görünür) olarak, "GİZLİ" isimli sayfada gizlenmiş olarak açılmalıdır.
"DEFAULT" isilmli sayfada bulunan Togglebutton' a basıldığında şifre penceresi açılmalı, doğru şifre girilince "DEFAULT" isimli sayfa gizlenerek "GİZLİ" isimli sayfa görünür olmalıdır.
Aynı işlemin tersi "GİZLİ" isimli sayfada da gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.

Benim için çok değerli olan yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

Sayın Uzman arkadaşlar,

Ekteki çalışma kitabı "DEFAULT" ve "GİZLİ" isimleriyle iki sayfadan oluşmaktadır. Her iki sayfaya atayacağım Togglebutton ile aşağıdaki istenen koşullara göre sayfa gizleme ve göstermeyi nasıl sağlayabilirim?

Çalışma kitabı açılırken "DEFAULT" isimli sayfa açık (Görünür) olarak, "GİZLİ" isimli sayfada gizlenmiş olarak açılmalıdır.
"DEFAULT" isilmli sayfada bulunan Togglebutton' a basıldığında şifre penceresi açılmalı, doğru şifre girilince "DEFAULT" isimli sayfa gizlenerek "GİZLİ" isimli sayfa görünür olmalıdır.
Aynı işlemin tersi "GİZLİ" isimli sayfada da gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.

Benim için çok değerli olan yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

Tercih kullanıcının elbette ancak benim anlamadığım;
neden CommandButton değil de ToggleButton nesnesinin kulanılması.
ToggleButton'un işlevi esas olarak İKİLİ GÖREV yaptırabilme imkanı.

Oysa dosyada (açılan konuda) TEK bir görev mevcut, o da; aktif sayfayı gizle, diğer sayfayı göster.

.

Tercih kullanıcının elbette ancak benim anlamadığım;
neden CommandButton değil de ToggleButton nesnesinin kulanılması.
ToggleButton'un işlevi esas olarak İKİLİ GÖREV yaptırabilme imkanı.

Oysa dosyada (açılan konuda) TEK bir görev mevcut, o da; aktif sayfayı gizle, diğer sayfayı göster.

.
Sayın Ömer bey,

İfade etiğiniz konuda çok haklısınız.
Çalışmanı ilk halinde bu senaryoları "SETTINGS" isimli bir sayfadan yapmayı planladığım için Togglebutton'a ihtiyaç vardı.
Mevcut örnek dosya için Commandbutton veya herhangi bir nesne ekleyerekte yapılabilir.
Örnek dosya oluşturulurken bu ayrıntı gözden kaçmış.

Saygılarımla,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...