T

Çözüldü Sutun Başlığına Göre Veri Getirmek

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(15 satır)

Yukarıdaki kodlar sayın @Ömer BARAN hocama ait olup, aynı çalışma kitabından sutun başlığına göre veri alabiliyoruz.

Aynı şekilde kapalı olan C:\PERSONEL klasöründeki PERSONEL_2020.xlsm Adlı çalışma kitabının PERSONEL sayfasından sutun başlığına göre A sutununda yazılı alan sicillerin bilgilerini getirmek istiyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Sn. @halily Bey, Yolunu verdiğim Kapalı kitabın Personel adlı sayfasındaki A sutunundaki sicillere göre açık olan ve sorgulamak istediğim sicillere ait getirmek istediğim başlıklara göre sutun bilgilerini getirecek, örnek dosyamda olduğu şekilde.

Önemli Not: her 2 mesajdaki kod da sütun başlığına göre ilişki kurmuştur dolayısıyla başlık değişirse hata verebilir
başlıktan bağımsız olması yani sadece sütun sırasına göre kullanılacaksa kodlar değişmeli

C:\PERSONEL\PERSONEL_2020.xlsm dosyası mevcut mu?
Getir sayfasındaki ilk sütun dışındaki verileri silip dener misiniz
Not sütun başlıkları silinmeyecek
Ofis surumu 2019 64bit

C:\PERSONEL\PERSONEL_2020.xlsm dosyası mevcut mu?
Getir sayfasındaki ilk sütun dışındaki verileri silip dener misiniz
Not sütun başlıkları silinmeyecek
Ofis surumu 2019 64bit
Dosyayı d:\download\ a indirip kodlarınızdaki adresi de bu şekilde düzeltmiştim. Ve 1. Satır hariç silmiştim.
Artık bilgisayar başında değilim. Yarın gerekirse tekrar bakarım.
Soruyu soran üyemiz de aynı şeyi yaşamazsa sorun benim sürümde veya bir yerde hata yaptım demektir.

Teşekkürler.

a.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Hmm, ben konu başlığına bakınca sıralaması farklı ve işe yaramayan fazladan sütunları da olan bir yerden sadece istediğimiz başlıklara göre veri çeken bir dosya olarak algılayıp 1. Sütunu da silmiştim (başlıklar hariç).

açıklama çok net değildi üstelik sütun başlıkları da kafa karıştırıcıydı,
mesela sütun başlığı Dönem Bitiş oysa gerçekte Fatura Referans No'ya tekabül ediyor
orijinal kodu adım adım çalıştırınca anladım

Sn. @halily öncelikle verdiğiniz emekler için çok teşekkür ediyorum, benim istediğim kapalı olan personel dosyasından bilgi çekecek olduğum sayfada yazacak olduğum (Personel listesinde var olan) başlıklardan herhangi birini sıra gözetmeksizin başlığına yazdığım sutuna ait verilerin A sutunundaki sicillere göre getirmesiydi.
Kapalı olan Personel listesinde 70 adet sutun başlığı var, ben bunlardan hangi başlığı yazarsam yazayım o başlıklarla eşleşenleri Getir sayfasına getirilmesini istiyorum.