E

Çözüldü Sürelerden Kaydın İşlenip İşlenmediğini Tespit etmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ekrmy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ekrmy

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Saatlik olarak bir rapor ile kıyaslama yaptığımda önceki rapordaki sürenin güncel süreyle artması durumana işlenmedi gibi sonuçlar nasıl yazdırılır?

Eğer formülü ile uğraşsam da bulamadım.

Desteğinizi rica ederim. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Sayın @ekrmy .

Sayın @ataköylü-59 ve Sayın @cakarem cevaplar vermiş ve her iki cevaptaki formüller aynı sonucu veriyor (mesele yok).
Bu cevaplar ihtiyacı görüyor mu bilemiyorum ancak bence sorunuzun ve örnek verilerinizin çok net olmadığını düşünüyorum.

Sanırım C sütunundaki sayılardan 918 09:00-18:00, 1221 12:00-21:00 gibi vardiya saatleri anlamına geliyor doğru mudur?

Örneğin ;
-- E sütununda KAPALI metni var, bunun anlamı nedir, bu durumda yapılacak işlem nedir ve nasıl karar veriliyor.
-- KAPALI metni C sütununda olamaz mı, olursa nasıl bir sonuç bekleniyor?
-- 918 ve 1221 seçenekleri için D>C ise ne olacak, C>D için ne olacak?
-- Bir önceki gün başlayıp, sonraki güne taşan vardiya türü var mıdır (216 yani 21:00-06:00 gibi) ,
bu durumda da C ve D nin birbirine göre küçük / büyük seçeneklerinde yapılacak işlem nedir?

Her türlü durum seçeneğin gerçekleştiği ve her seçenek için olması gereken sonucu elle yazıp,
yazdığınız her sonuç için bu sonuca nasıl ulaştığınıza dair kısa açıklamalar ekleyerek
yeni bir örnek belge yüklerseniz daha iyi olur gibi geliyor bana.

.

Evet Sayın Ömer bey hocam bu yazdıklarınızın bir ikisi benim de aklıma geldiği için "Umarım olmuştur" dedim. Tablodaki duruma göre bir sürü karşı soru sordunuz. Bu bakımdan böyle durumlara düşmek suretiyle bir sürü "oldu ama şurası şöyle olacaktı", şeklinde tekrarlı duruma düşmemek için soruyu daha detaylı ve net sormakta çok fayda var. Ayrıca Ömer bey benim yazdığım Formül neden Dizi formülü oluyor anlayamadım.

Sayın @ekrmy .

Sayın @ataköylü-59 ve Sayın @cakarem cevaplar vermiş ve her iki cevaptaki formüller aynı sonucu veriyor (mesele yok).
Bu cevaplar ihtiyacı görüyor mu bilemiyorum ancak bence sorunuzun ve örnek verilerinizin çok net olmadığını düşünüyorum.

Sanırım C sütunundaki sayılardan 918 09:00-18:00, 1221 12:00-21:00 gibi vardiya saatleri anlamına geliyor doğru mudur?

Örneğin ;
-- E sütununda KAPALI metni var, bunun anlamı nedir, bu durumda yapılacak işlem nedir ve nasıl karar veriliyor.
-- KAPALI metni C sütununda olamaz mı, olursa nasıl bir sonuç bekleniyor?
-- 918 ve 1221 seçenekleri için D>C ise ne olacak, C>D için ne olacak?
-- Bir önceki gün başlayıp, sonraki güne taşan vardiya türü var mıdır (216 yani 21:00-06:00 gibi) ,
bu durumda da C ve D nin birbirine göre küçük / büyük seçeneklerinde yapılacak işlem nedir?

Her türlü durum seçeneğin gerçekleştiği ve her seçenek için olması gereken sonucu elle yazıp,
yazdığınız her sonuç için bu sonuca nasıl ulaştığınıza dair kısa açıklamalar ekleyerek
yeni bir örnek belge yüklerseniz daha iyi olur gibi geliyor bana.

.
Merhaba Ömer Bey,

Tüm olasılıkları dosya içerisinde belirttim.

Ekli dosyalar

İlyas Bey, hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim. tamamdır aslında ancak şöyle bir ricada bulanacağım. KAPATILDI - KAPALI kısımını da ayırmamız mümkün mü? Ek olarak dosya içerisinde 1 olasılık daha eklenmiştir. Teşekkür ederim.
Demek istediğinizi anlamadım. Ekte dosya yok, eklemeyi unuttunuz sanırım.

Demek istediğinizi anlamadım. Ekte dosya yok, eklemeyi unuttunuz sanırım.
Evet unutmuşum dosya eklemeyi. Şöyle hocam Kapatıldı - Kapalı kısmıda ayrıştırmak istiyorum. Örneğin 11 raporunda 70 saatte olan bir kayıt 13 raporunda kapalı yazıyorsa Buna Kapatıldı yazdırmamız, Kapalı olan bir kayıt sonraki raporda kapalı durumu devam ediyorsa bunada kapalı yazdırmamız gerekiyor.
Diğer bir olasılık son satıra eklenmiştir.

Ekli dosyalar

Evet unutmuşum dosya eklemeyi. Şöyle hocam Kapatıldı - Kapalı kısmıda ayrıştırmak istiyorum. Örneğin 11 raporunda 70 saatte olan bir kayıt 13 raporunda kapalı yazıyorsa Buna Kapatıldı yazdırmamız, Kapalı olan bir kayıt sonraki raporda kapalı durumu devam ediyorsa bunada kapalı yazdırmamız gerekiyor.
Diğer bir olasılık son satıra eklenmiştir.
Tekrar merhaba,
H2 hücresine aşağıdaki formlü yazıp sağa ve aşağı doğru sürükleyerek çoğaltarak deneyiniz.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Ekli dosyalar