A

Çözüldü Stokları Firmalardan Gelen Listeye Göre Güncellenme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Altun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Altun

Normal Üye
Merhabalar,

Çok uğraştım ama yapamadım. Yardım ederseniz size minnettar kalırım. Beni Büyük bir sıkıntıdan kurtarmış olursunuz.

Stoklar kitabımdaki ürünlerin, firmalardan gelen ürün listesine göre fiyatların güncellenmesi gerekiyor.

Bu işlem yapılırken stoklar kitabında bulunan ürünler ürün barcoduna göre, firma listelerinde olup olmadığı kontrol edilip( sanırım düşey arama ile) eğer firma listesinde var ise o ürünün stoklar listesinden satırda ki tüm bilgileri yeni oluşacak listeye olduğu gibi taşınacak ve birim fiyatı, firma listesindeki güncel fiyat yazılacak ve o ürün Stoklar listesinden silinecek. Daha sonra işlem kitabında ki ikinci firma güncelleme butonuna basıldığında aynı işlemleri yapacak ve var olan ürünleri, daha önce oluşturulan yeni listedeki ürünlerin altına eklenecek.

Firma listelerinde olmayan ürünler stoklar listesinde kalacak.

( 100 ün üzerinde firma listem var.) Diğer firmaları da sizin yaptıklarınıza bakarak yapabileceğimi düşünüyorum.

Ekli dosyalar

Dosya yolunu özellikler\ayrıntılara bakarak yazdım. tırnak işaretini buraya yazarken vurvulamak için yazdım. b1 hücresindekinde yok. dosya uzantısı .xlsx

Bir de koddaki şu satıra bakın.

GÖZAT ekranında görüntülenecek klasör burada belirleniyor.
ChDir ThisWorkbook.Path & "\Stok"
Bu haliyle; makrolu belgenin bulunduğu klasördeki STOK isimli ALT KLASÖR açılır.

ChDir 'den sonra, GÖZAT ekranında karşınıza gelmesini istediğiniz (veri alınacak belgelerin bulunduğu klasör)
ALT KLASÖR'ün yol bilgisini ÇİFT TIRNAK arasına yazıp tekrar deneyin.

Merhaba Ömer Bey,
Bazı firma bilgilerini güncelliyor fakat sebebini anlayamadığım bir sepepten birçok firma listesinde güncelleme yapmıyor, kayıt yok mesajı veriyor.
ürün barkodu listede olmasına rağmen yok diyor.
firma listelerini inceledim aynı özelliklerde, sütun başlıkları aynı dosya uzantıları .xlsx, sayfa adları aynı,
örneğin; Bic.xlsx firmasında güncelleme yapıyor, Vatan.xlsx firmasında ürün barkodu olmasına rağmen kayıt yok mesajı veriyor.

Ekli dosyalar

Ömer Bey, Çok Çok Teşekkür ederim. Emeğinize sağlık,
Tamamdır,
Ayrıca kısa bir sorum daha olacak.
firmadan gelen listede aynı zamanda C sütunda da satış fiyatıda olsa o bilgiyide güncellenen listedeki Q sütununa yazmasını istesem nasıl yaparım.

Sonucu kontrol etmedim ancak, koddaki
For u = 1 To 21: bu.Cells(say, u) = IIf(u = 7, veri(vs, 2), liste(s, u)): Next
satırını silip yerine aşağıdaki satırları ekleyerek deneyin bakalım.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(5 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...