O

Soru Stok programında Ürün Adı EnBoy Kontrolü

ondergulec

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, ürün adı ve diğer istenilenleri giriyorum ve list box a yazdırıyorum ama en - boy farklı olduğunda yeni bir ürün gibi davranması gerekiyor. Hem ürün adını hem de en x boy kontrolünü nasıl yaptırabilirim. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

ürün adı ve diğer istenilenleri giriyorum ve list box a yazdırıyorum ama en - boy farklı olduğunda yeni bir ürün gibi davranması gerekiyor. Hem ürün adını hem de en x boy kontrolünü nasıl yaptırabilirim
Yeni bir ürün gibi davranması derken? Nasıl davrandığını ve neresi ne şekilde olması gerektiğini açıklayan bir ifade değil. Tam olarak yapılmak istenilen anlaşılmıyor maalasef.

Merhaba, haklısınız belki doğru ifade edemedim. Şu an farklı ebatlarda da ürün girsem de aynı ürün isminin üstüne stok ekliyor veya azaltıyor(en-boy farketmiyor ilk girilenin üzerine yazıyor).
Aynı isimlerde de olsa farklı ebatlar da ürünlerin gözükmesi ve stok tutulması lazım. Umarım anlatabildim sorunumu...

Teşekkür ederim.

Anladım derdinizi. Ürünleri adı bazında değil ad-en-boy stok bazında listelemek istiyorsunuz. Kodları yazan arkadaş daha iyi bilir ama anladığım kadarıyla resimde ki kısımda stok bilgilerini güncelliyor. Bunu da her seferinde ekleme çıkarma yaptığında hesaplatıyor. Bu kısmın yeniden kodlanması gerek. Dosyanızın yapısını çözmem için zaman gerek ama maalesef o kadar zamanım yok. Müsait vaktim olursa cevap yazacağım dosyanızı inceleyip. Karmaşık bir yapı var.

Kolay gelsin.

1629023749079.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Önder bey,

Dosya fazla sayıda sayfalı olduğu için yaşadığınız sorunu daha net anlayabilmemiz adına, sayfa adlarınızı vs işin içine katarak yazacağınız açıklamalar anlaşılması için faydalı olacaktır.
@cakarem kardeşimin bu tür işlere dair hakimiyeti olduğu için çözmüş ama ben neyin nerden alındığını, mantığını vs çözemedim.
Eğer bu hususlarda bir tık kapsamlı açıklama ekleyebilirsiniz, ben de destek olmaya çalışırım.

İyi Pazarlar.