T

Çözüldü Son Dolu Satır Sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan __TR__
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

__TR__

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayfanın activate olayına tanımlanmış (kısaca göstermek için aradaki bazı kodları sildim) aşağıdaki kodları kullanıyorum. Sorun her sayfaya girdiğimde kod activate olayına tanımlı olduğu için aynı işlemi tekrar edip alt alta yazmaya devam ediyor. Eksik yada hatalı olan kısım neresi ? Üzerinde çalıştığım dosya çok teferruatlı olduğu için örnek belge ekleyemedim.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(14 satır)

Merhaba.
Telefondan yazıyorum.

Sayfada, kodda belirtilen TOPLAM satırı oluşturma işlemi 1 kez yapıldıktan sonra aynı sayfada, aynı işlemin tekrarlanmamasını mı istiyorsunuz?
.

Merhaba @Ömer BARAN bey evet.
Yalnız sadece genel toplam yazmıyor, genel toplamdan sonrada yine son dolu satırı baz alarak yazdırdığım kısımlar mevcut. Oluşturmaya çalıştığım sayfa matbu olduğu için birebir aynısını yapmaya çalışıyorum, siz sadece genel toplam için bir çözüm önerisinde bulunursanız ben geri kalanı içinde uygulamayı denerim.

Mevcut koda göre; sonsatir = ......
satırının hemen altına aşağıdaki satırı eklerseniz, daha evvel GENEL TOPLAM satırı eklenmişse, bu işlem tekrarlanmaz.

If Left(Cells(sonsatir - 1, "A").Value, 12) = "GENEL TOPLAM" Then Exit Sub

Umarım, telefondan hatalı yazmadım.
Son dolu satır A hücresindeki metnin soldan 12 karakterine bakıp karar veriliyor.