Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
DATA sayfası K4 hücresine girilen sicil numarası ile KAPAK ve S.KARTI sayfalarına, ALBÜM klasöründen K4 hücresine girilen sicile resmi getiren mevcut kodun siciller değiştikçe üst üste geliyor bunlar en son sicile ait resim gelecek şekilde ve mevcut siciller haricinde bir sicil girilse resim getirilen hücrelerin boş olmasını sağlayacak şeklide iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
@YasarPiskin

Sıkıştırılmış belgeyi bilgisayarıma indirdim ve RAR'dan çıkarttım.
Ardından VBA ekranını açıp, ilgili koddaki SADECE RESİMLERİN BULUNDUĞU YOL bilgilerini,
belgenin bulunduğu KLASÖRÜN ADRESİNE GÖRE değiştirdim ve sonra da DATA sayfası K4'teki değeri değiştirerek denedim.

Sonuçta herhangi bir sorunla, üst üste resim eklenmesi durumuyla karşılaşmadım.

Aşağıdaki kod satırlarından, SOL başında TEK TIRNAK olanların (tek tırnak ekleyince satırı pasif hale getirmiş oldum)
bunların yerine de altlarındaki koyu renklendirdiğim kod satırlarını ekledim.

Şayet ALBÜM klasörüyle Excel belgeniz aynı klasörün içinde ise aşağıdaki haliyle sorunsuz kullanabilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken tek şey, RESİMlerin adlandırmasında...
@YasarPiskin

Sıkıştırılmış belgeyi bilgisayarıma indirdim ve RAR'dan çıkarttım.
Ardından VBA ekranını açıp, ilgili koddaki SADECE RESİMLERİN BULUNDUĞU YOL bilgilerini,
belgenin bulunduğu KLASÖRÜN ADRESİNE GÖRE değiştirdim ve sonra da DATA sayfası K4'teki değeri değiştirerek denedim.

Sonuçta herhangi bir sorunla, üst üste resim eklenmesi durumuyla karşılaşmadım.

Aşağıdaki kod satırlarından, SOL başında TEK TIRNAK olanların (tek tırnak ekleyince satırı pasif hale getirmiş oldum)
bunların yerine de altlarındaki koyu renklendirdiğim kod satırlarını ekledim.

Şayet ALBÜM klasörüyle Excel belgeniz aynı klasörün içinde ise aşağıdaki haliyle sorunsuz kullanabilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken tek şey, RESİMlerin adlandırmasında 1234 - resim adı şeklindeki
4 karakter SAYI+BOŞLUK+TİRE+BOŞLUK+İSİM kuralına uymanız.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...