N

Çözüldü Sayfadan Sayfaya Veri Aktarımı ve Çoğaltma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Noartist
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Noartist

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba arkadaşlar,

Ekteki excel dosyasında Kart ve Liste olmak üzere iki sayfa bulunmaktadır.

Liste sayfasındaki bazı bilgilerin Kart sayfasındaki ilgili alanlara otomatik olarak aktarılması gerekmektedir.

Liste sayfasındaki Kart No bilgisiyle barkod oluşturup, bu barkodun Kart sayfasındaki Barkod alanında gözükmesi gerekiyor.

Bu kartların toplu olarak yazdırılması için, liste sayfasındaki kişi sayısı kadar yani her kişi için ayrı kart oluşması yani çoğaltılması gerekecek.

Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Doğru mu anladım bilmiyorum ama, dosyayı indirip Alt + F11 ile makroyu inceleyin bakalım.
Yalnız, daha önce yaşadığım deneyimlerden; yazdırma komutları otomatik olunca, Excel döngü hızına mı yetişemiyor bilmiyorum ama verileri değiştirmeden ilk olanı yazdırıyor sürekli.
Bu hususa dikkat edersiniz.

Ekli dosyalar

Öncelikle teşekkür ederim hocam, genel olarak istediğim gibi ancak;

* Liste sayfasındaki Kart No bilgisiyle barkod oluşturup, bu barkodun Kart sayfasındaki Barkod alanında gözükmesi gerekiyor.

Barkod kısmının ekteki gibi gözükmesi gerekiyor.

Burada bir barkod fontu kullanıyorum hocam

Ekli dosyalar

Verdiğiniz font bende yüklenmiyor. Nedenini bilmiyorum.
Eğer o kod barkod kodu ise, üstteki "Barkod" yazısını kaldırınca o hücrenin font ismini değiştirmeniz yeterli olmuyor mu?

Sizde aşağıdaki gibi barkod görüntülenmiyor mu?
Ekran görüntüsü 2024-04-20 233240.webp

Teşekkürler hocam ancak ilk barkod normal ama ikinci ve sonrasındaki barkodlar aşağıdaki gibi gözüküyor.
Birde Liste sayfasındaki yolcu sayısının bir sınırı olmamalı hocam şuan mesela 10 bin kişilik bir liste var bende.

1713646398878.webp

Hocam teşekkür ederim elinize sağlık, ancak bendeki listede yaklaşık 10.000 kişi var şuan ki makro 20 ile sınırlı sanırım nasıl arttırabilirim ?

Bir de Sablon sayfasında e sütununa kadar sadece bilgi yazısı ekledim Kart sayfasına E sütununa kadar alacak şekilde ayarlayabilir miyiz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...