M

Çözüldü Sayfa Açılmadan Verileri Arama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhezer

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Değerli Hocalarım,
Hayırlı Geceler diliyorum. Ekli dosyamda uygulamak istediğim bir işlem var. "txtMuhtarlikAdi" TextBox'ında bulunan mahalle adına göre "frm_CaddeSokak" UserFormunda Cadde ve Sokak isimlerinin çıkması. "txtAdress_DblClick" olayına ait kodlarda bir sıkıntı görünmemekte ancak. DataBase sayfasından veriyi ListBox içerisine almayı başaramadım. Ayrıca yardımınızı istediğim bir başka konuda "TextBox1" kutusuna yazdığım TC No yu "btnBul1" butonu ile farklı dosyada aratarak form üzerindeki textboxlara alıyorum. Ancak datayı arattığım sayfadaki veri fazlalığı sonucun forma geç gelmesini sağlıyor. İstediğim veriyi diğer sayfada ararken sayfanın açılmadan veriyi araması ve formdaki textboxlara yazdırması. Umarım bu şekilde daha hızlı bir işlem yapabilirim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Dosya Linkini buradan paylaşmak durumunda kaldım.

https://******/server17/cj16w1/MALTEPE.xlsx.html

Ekli dosyalar

Çözüm
1) frm_CaddeSokak formuna ait INITALIZE kodlarını silin veya satırların sol başına TEK TIRNAK ekleyerek etkisiz hale getirin.
2) txtMuhtarlikAdi isimli Textbox'a elle 3 karakter yazıldığında küçük userform açılır ve yazılan 3 harfe göre MUHTARLIK ismi eşleşenlere ait ADRES CADDE SOKAK isimleri TEKİL olarak listelenir.
3) ÇİFT TIKLAMA olayına bakmadım.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)
1) frm_CaddeSokak formuna ait INITALIZE kodlarını silin veya satırların sol başına TEK TIRNAK ekleyerek etkisiz hale getirin.
2) txtMuhtarlikAdi isimli Textbox'a elle 3 karakter yazıldığında küçük userform açılır ve yazılan 3 harfe göre MUHTARLIK ismi eşleşenlere ait ADRES CADDE SOKAK isimleri TEKİL olarak listelenir.
3) ÇİFT TIKLAMA olayına bakmadım.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(16 satır)

Çözüm
@Ömer BARAN Hocama yardımları için teşekkür ederim. Bir önceki konuyu çözerek tamamladık. Sıradaki yapmak istediğim işlem Cadde ve Sokak UserForm üzerindeki TextBoxdan hızlı arama işlemi yapabilmek. Bu işlem için araştırma yaptım ama istediğim bir sonucu elde edemedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...