fehmi

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba forum ustaları ve üyeleri
ekdeki veri dosyasının elimle renglnendirdim kolay anlaşılsın diye
veri data daki değerlerim var
o değerlere göre sütün başlıklarındaki ni belirttim yardımcı olursanız sevinirim
şimdiden emeği gecen ustalara teşekür ederim

Ekli dosyalar

Çözüm
O zaman verdiğim formülün sonundaki çift tırnaklar arasındaki ALT ve ÜST kısımların 1,5 ALT ve 1,5 ÜST olarak değiştirirsiniz.
0,5 / 2,5 filan nedir, bunların ne anlama geldiğini hiç bilmiyorum.

Siz en iyisi, örnek belgenizdeki veri satır adetini azaltın.
Tabi ilk yarı ve maç sonucu sütunlarında karşılaşılacak her türlü skor sonucunu içerecek adette veri olmalı.
Yeni bir örnek belge ekleyip, A sütununda ne istiyorsunuz, B sütununda ne istiyorsunuz gibi olması gereken sonuçları tek tek açıklamalısınız.

Ben sadece sağ taraftaki açıklamanıza baktım ve ilk cümleden anladığımı formül olarak cevapladım.
Mesela bu formülü hangi sütunda kullanacağınızı bile bilmiyorum.
Bu tür konulardan pek hazzetmediğimi (dolayısıyla da ilgilenmediğimi ve fikir sahibi olmadığımı) biliyorsunuz.
AD sütunundaki toplam gol sayısı 2'den az ise ALT, değilse ÜST sonucunu almak için aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz.
1,5 vs ne olduğunu bile bilmiyorum.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

biliyorum ömer hocam ama ne yapayım buda bende hastalık size müracat ediyorum
1,5 ise şu hocam sayı değerinin toplamı 2 den az ise 1,5 alt 2 den yüksekse 1,5 üst
bunu ben her satıra uyguladığımda sutun başlıklarındakı gıbı değer atarmı yoksa sadece bir tanesi içinmi bu şimdiden teşekürler

O zaman verdiğim formülün sonundaki çift tırnaklar arasındaki ALT ve ÜST kısımların 1,5 ALT ve 1,5 ÜST olarak değiştirirsiniz.

Tabi ilk yarı ve maç sonucu sütunlarında karşılaşılacak her türlü skor sonucunu içerecek adette veri olmalı.
Yeni bir örnek belge ekleyip, A sütununda ne istiyorsunuz, B sütununda ne istiyorsunuz gibi olması gereken sonuçları tek tek açıklamalısınız.

Ben sadece sağ taraftaki açıklamanıza baktım ve ilk cümleden anladığımı formül olarak cevapladım.

Çözüm

tamam hocam ayarlayayım o şekilde