L

Çözüldü Şartlı toplam alma farklı sutuna

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan lfkaya
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lfkaya

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar elimde bulunan (Orjinal) aşağıdaki gibi excel dosyasını aşağıdaki gibi (Oluşacak Dosya) yapmak istiyorum

Orjinal isimli dosyada bulunan tablonun (A Sutunu) Dekont no her değiştiğinde tutar kısmındaki değerler toplanarak (F Sutununa) borç toplamı şeklinde yazdırmak istiyorum yalnız toplamları her dekont numarasının üstüne satır ilave ederek aldırmak istiyorum

Ekli dosyalar

Merhabalar Sn. @lfkaya
Sayın Ömer Hocam şuan çevrimiçi değil.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
satırından sonra
VBA:
(1 satır)
satırını ekleyiniz. D sütunundaki açıklama bölümüne istediğiniz gibi Borç Dekontu yazılır.

Konuyu tekrar hortlatıyorum kusura bakmayın ama bu excel tablosunu başka programdan aldığım için sonradan fark ettim E Sütunundaki Tutar da yer alan değerler in özelliği nedense sayı yerine genel geliyor onuda başka bir programla içeri alırken 1.000 ile çarparak alıyor işin özeti Tutarı yazmış olduğum toplam makrosun da işlem yaparken sayıya nasıl çevirebilirim excel in özelliğinden çeviriyorum ama tüm değerleri enter lamasam kabul etmiyor

İlk Mesajdaki Orjinal dosya bulunmakta zaten bu dosya üzerinde sizler makro yazarak istediklerimi yapmıştınız bu makroya ilave edilerek gerekli düzeltmeyi yapmak istiyorum

Üstadlar kusura bakmayın hakkınızı helal edin konuyu tekrar tekrar hortlatıyorum ama ne yaptıysam olmadı makrodaki kod la bile olmadı
F Sutunun (Tutar) özelliğini sayı yaptım ama genede düzelmedi G Sutunundaki özellik gibi olması lazım ama F sutununu sayı yaptıkdan sonra tek tek enterlemem gerekiyor sayıya çevirmek için bu sorunu nasıl çözebiliirm ya F sutununda çözmem laazım veya H sutununa toplam işleminden önce F sutunundaki değerleri sayı olarak taşımam ve en son F Sutununu Silmem lazım yardımcı olabilirmisiniz

Konu açılış mesajı ekindeki Orijinal isimli belge üzerinde,
verdiğim kod aşağıdaki gibi düzenlenip çalıştırıldığında bir sorun görmüyorum.
Bir de bunu deneyin, @lfkaya

VBA:
(14 satır)