MySQL Veri Ekleme ve Listeleme

Çözüldü MySQL Veri Ekleme ve Listeleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Local
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Local

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba daha öncede aynı soru ile bir konu açmıştım fakat programa entegre edemedim.Ekteki ifadeyi sql insert olarak yazmak istedim.Diğer bir sorunum ise excel mesela excel sayfasındaki A2:A500 'e kadar olan bir veriyi phpmyadmin sunucusuna çekmek istiyorum.

mysql ekleme.webp

Çözüm
Excel'deki verileri PHPMyAdmin'e (genellikle MySQL veritabanına) aktarmak istediğinizde, öncelikle verileri uygun bir şekilde SQL INSERT komutlarına dönüştürmek gerekiyor. Verdiğiniz VBA kodu Excel'de belirli hücrelere veri yazmak için kullanılıyor, bu kodun SQL formatına çevrilmesi ve PHPMyAdmin üzerinden veritabanına aktarılması için birkaç adım izlemeniz gerekecektir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)
Excel'deki verileri PHPMyAdmin'e (genellikle MySQL veritabanına) aktarmak istediğinizde, öncelikle verileri uygun bir şekilde SQL INSERT komutlarına dönüştürmek gerekiyor. Verdiğiniz VBA kodu Excel'de belirli hücrelere veri yazmak için kullanılıyor, bu kodun SQL formatına çevrilmesi ve PHPMyAdmin üzerinden veritabanına aktarılması için birkaç adım izlemeniz gerekecektir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(28 satır)
Bu kod, L, N ve O sütunlarındaki verileri kullanarak INSERT komutları oluşturur ve bu komutları bir metin dosyasına yazar. tablename, column1, column2, column3 gibi veritabanı tablo ve sütun isimlerini kendi veritabanı yapınıza göre güncellemeniz gerekmektedir.

Direk aktarma imkanım olmadığı için buna benzer olarak denemelerinizi siz bakarsınız.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...