Y

Çözüldü Makro yoluyla makbuz cilt seri bulma

yIgItyasIr

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
makbuzno isimli sayfamda makbuz türlerinin başlangıç ve bitiş veri numaraları tümü ile verilmiş halde
verilen makbuzno isimli sayfam ise verdiğim makbuz cilt numaraları ve tarihleridir
burada bana lazım olan makro yoluyla rapor sayfasında verilen ve bekleyen makbuzların cilt no sıralaması (tür-tarih-ciltno olacak şekilde)
verilen makbuzno sayfamda tarih sütunu makbuzu verdiğim tarih teslim sütunu ise makbuz bitip geri aldığım için evet yada hayır diyoruz
rapor sayfamda verilen butonunda bütün değerler (A:E) olacak ama bekleyen butonunda makbuz verilmediği için tarih ve teslim olmayacak diğer veriler olacak
verilen makbuzno sayfamda makbuz geri geldiyse evet gelmediyse hayır biçimlendirme verdim bu iki renk raporda da yazı tip rengi aynı olsun istiyorum
teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Ya siz beni yanlış anladınız, ya da ben konuyu hiç anlamadım. 1.mesajda ilk eklediğiniz dosyada sonuçlara nasıl ulaşacağımızı anlatmanı istedim bir nevi.

Manuel el ile hesaplanmış çözüm ekleyiniz. Çözüme nasıl ulaştığınızı gerekirse anlatın.

Feyzullah hocam
makbuz no sayfam ile verilen makbuz no sayfamda açıklama sütununu çıkardım
sizden öğrenmek istediğim konu örnekleme olarak rapor nolu sayfamda verilen butonuna tıkladığımda A13:D13 sütunlarındaki verilerin gelmesi koşullu biçimlendirilmiş hali
bekleyen butonuna tıkladığımda B15:C68 sütunundaki verilerin gelmesi
kısacası verilen makbuz no verilen butonunda verdiğim makbuzlar sıralaması (tür-tarih-makbuz no)
bekleyen butonu da makbuz nolu sayfamdaki başlangıç ve bitiş arasındaki verilen makbuzlardan sonra verilmeyen makbuzların sıralamasını almak
örneğini rapor nolu sayfamda belirttim
teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Feyzullah hocam
makbuz no sayfam ile verilen makbuz no sayfamda açıklama sütununu çıkardım
sizden öğrenmek istediğim konu örnekleme olarak rapor nolu sayfamda verilen butonuna tıkladığımda A13:D13 sütunlarındaki verilerin gelmesi koşullu biçimlendirilmiş hali
bekleyen butonuna tıkladığımda B15:C68 sütunundaki verilerin gelmesi
kısacası verilen makbuz no verilen butonunda verdiğim makbuzlar sıralaması (tür-tarih-makbuz no)
bekleyen butonu da makbuz nolu sayfamdaki başlangıç ve bitiş arasındaki verilen makbuzlardan sonra verilmeyen makbuzların sıralamasını almak
örneğini rapor nolu sayfamda belirttim
teşekkür ederim
Öncelikle kusura bakmayın, Son zamanlarda bilinç bulanıklığı nedeniyle algılamak da sorun yaşıyorum.

Demişsiniz ki "rapor nolu sayfamda verilen butonuna tıkladığımda A13:D13 sütunlarındaki verilerin gelmesi koşullu biçimlendirilmiş hali" Soru: Ekli dosyada "rapor nolu" sayfa yok, "verilen" butonu yok,
A13 : D13 sütundaki veriler gelecek demişsiniz. Hangi sayfadaki veriler gelecek.

bekleyen butonuna tıkladığımda B15:C68 sütunundaki verilerin gelmesi ' Bekleyen butonu" ekli dosyada yok. Hangi sayfadaki veriler nere gelecek.

bir örnek belirtmişsim demişsiniz. herhangi yapılmış bir örnek göremedim.

İyi çalışmalar.

İşlem için 2 ayrı düğmeye gerek olmadığını düşünüyorum.
Aşağıdaki kod herbir tür ve cilt için, önce verilen, sonra bekleyen omak üzere alt alta listeleme yapar.

Belge ekte.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(37 satır)

Ekli dosyalar