H

Çözüldü Makro Kullanarak Değerleri Dinamik Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakan1978

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Excel fonksiyonları ile yapmış olduğum raporu makro ile yapmak istiyorum. Örnek dosyayı açıklamalı olarak ekliyorum. Yeni yıllarda satışlar oluştuğunda dinamik olarak sütünlar oluşma şansı olursa her sene revize etmeye gerek olmayacak diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

Satış raporları - wetransfer

https://***/t-YORIHdvoYY

Hakan ASLAN

Çözüm
@Hakan1978

Ekteki belgeyi deneyiniz.
Kodda düzenlemeler yaptım.
Daha hızlı bir kodlama olabileceğini sanmıyorum.

Sonradan eklenen not:
Belge yenilendi. 11.01.2024 00:05

Hakan1978_ozetleme.webp
Merhaba,

Öncelikle sitemize hoş geldiniz.
"Normal Kullanıcı" grubu için, sitemize dosya yüklemek ve indirmek mümkün değildir.

Eğer dış link ile devam etmek isterseniz, Google Drive ya da One Drive linkleri daha güvenilir olacaktır.
Kullanıcılarımızın güvenliği sebebiyle, bu tür genel paylaşıma açık sitelerdeki linklere sıcak bakmıyoruz.

Bilginize sunarım, iyi çalışmalar.

Merhaba,

Öncelikle sitemize hoş geldiniz.
"Normal Kullanıcı" grubu için, sitemize dosya yüklemek ve indirmek mümkün değildir.

Eğer dış link ile devam etmek isterseniz, Google Drive ya da One Drive linkleri daha güvenilir olacaktır.
Kullanıcılarımızın güvenliği sebebiyle, bu tür genel paylaşıma açık sitelerdeki linklere sıcak bakmıyoruz.

Bilginize sunarım, iyi çalışmalar.

Bundan sonraki mesajlarımda bu konuya dikkat edeceğim. Uyarınız için teşekkürler.

YILA GÖRE SATIŞ TOPLAMLARI OTOMATİK OLARAK YENİ SENE SATIRI AÇILARAK DEVAM EDERSE ÇOK İYİ OLUR burada ne demek isteniyor, yeni sene satırı nereye açılacak,ellemi kodlamı açılacak

Cesur bey öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Anlatmak istediğim yan yana satış toplamların olduğu tarihler ( 2018-2019-2020-2021-2022-2023-2024.... ) yeni senelerde satışlar olduğunda otomatik olarak ilgili sene ( 2025-2026.... ) takip eden sırayla dinamik olarak oluşsun. Umarım anlata bilmişimdir.

bana göre satış toplamları sütunun satışlar tablosunda belirtilen yıllar kadar olması gerekir. Yani satışlar tablosunda 1980 den 2000 e kadar yıl tarihi varsa buna göre satış toplam sütunları açılmalı. Böyle olsa nasıl olur?

bana göre satış toplamları sütunun satışlar tablosunda belirtilen yıllar kadar olması gerekir. Yani satışlar tablosunda 1980 den 2000 e kadar yıl tarihi varsa buna göre satış toplam sütunları açılmalı. Böyle olsa nasıl olur?

Cesur bey tabiki olur, 2025 yılında kodlarda değişiklik yaparak yeni yıl için yeni bir sütun açıp ekleme yapa biliriz.

@Hakan1978

Fikrimi sorarsanız; TOPLAM SATIŞ sütununu BAKİYE TİPİ sütununun sağına taşıyıp,
yıllara ilişkin sütunları ondan sonra listelemek daha mantıklı.
Böylece satış yılları için sağı boş, esnek kullanmaya uygun bir yapı oluşturulabilir.

Şu kodu, RAPOR sayfasına ekleyeceğiniz bir düğme ile ilişkilendirerek kullanabilirsiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(32 satır)

Ömer bey ellerinize sağlık. Tam istediğim gibi olmuş. Şöyle bir sıkıntım var data boyutu çok fazla olduğundan dolayı ( 100.000 ) 10.000 satır rapor oluşuyor ve 15 dk sürüyor verilerin gelmesi. Raporun hızlanması için bir şey yapıla bilirmi.

Forum alanından dosya indirmek için, kullanıcı hesabınızın bir üst seviyeden herhangi birine yükseltilmesi gerekir. Bunun dışında mümkün değildir.

Tercih, takdir sizlerindir..

İyi çalışmalar,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...