S

Çözüldü Makro ile mail gönderirken işlemler

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

selis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhabalar,
Arkadaşlar ben makro ile otomatik mail gönderiyorum, ancak hem excel dosyasını eklemek hem de excelde seçtiğim hücrenin eklenmesini istiyorum maile, böyle bir şey mümkün mü? Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar..
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(33 satır)

Merhaba @selis .

OUTLOOK kullanmıyorum ama merak ettim;
HÜCREYİ EKLEMEK derken kastınız nedir?

Bahsekonu şey tek bir hücre mi, bir hücre grubu mu, hücrenin adresini mi, hücredeki metin/sayı herneyse veriyi mi eklemek istiyorsunuz?

.

Hocam öncelikle teşekkür ederim, satır ve sütun sayısı sabiT bir aralığı seçeceğim aslında A1:K28 hücresi secilecek yazı ve deger olarak deger var örnegi paylasıyorum.
Capture.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Sn. @selis;
Ekteki dosya ile klasör içindeki Excel Dosyalarının içeriğini maile ekleyebilirsiniz.

-- MailSayfası isimli sayfaya, klasördeki dosyaların içeriği birleştirilir. (A1:K28 aralığı)
Bu sayfada birleştirilen içerik de maile eklenir.

Ekli dosyalar

Merhabalar Sn. @selis
İlk mesajda paylaştığınız kod içerisinde bulunan aşağıdaki kodların yanına yazdığınız Açıklama Satırına göre ve 3. Mesajda belirttiğiniz "sabiT bir aralığı seçeceğim aslında A1:K28" açıklamaya göre Klasör içindeki dosyaların içeriği alınacak şekilde düzenlemiştim.
VBA:
(3 satır)

Klasör içindeki dosyaların A1:K28 hücre aralığını ekliyor.
Kod:
(1 satır)
Döngü ile bu klasör içindeki dosyaları ekliyorsunuz ve döngüye de belirttiğim açıklamayı eklemişiniz.
Buna göre düzenlemiştim kodu.