S

Çözüldü Makro ile korumaya alınmış sayfada ctrl f ile ara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sepulastura

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Bir excel çalışma kitbımda, açtığım zaman dosya kimde açık diye bir sheet ile Kartlar sheeti var. dosya kimde açık sheetinde o an o dosyayı açan kişinin pc username bilgisi a2 hücresine geliyor.
bu 2 hücresindeki veriye göre Kartlar sayfasını kullanabilecek ve kullanamayacak kişileri aşağıdaki kodla belirliyorum.
kullanacak kişiler Kartlar sayfasında her türlü işlemi yapabilirken kullanamayacak kişiler hiç bir işlem yapamıyor sadece sayfadki verileri görüntülüyor.

fakat bu Kartlar sayfasında işlem yapamayan kişilerin ctrl+f ile açılan aramapenceresine yazdığı bir veriyi aratma yapmasını sağlamak istiyorum. çünkü bu işlem yapamayanlar ctrl+f ile bir arama yapamıyor. en azından bu işlemi yapabilmelerine izin verebilmenin yolu nedir makro da nasıl bir kod revizesi gerekir bilgilerinizi rica ederim

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(31 satır)

Ctrl+Shift+F ile çalışan bir userform kullanabilirsiniz. Aşağıya örneğini yüklüyorum. Arama yaptıktan sonlandıktan sonra şifreleme tekrar aktif olur.
Not: Kapat butonunu silmeyi unutmuşum, herhangi bir işlevi yoktur. Çarpı işaretinden kapatabilirsiniz.

resim_2022-10-18_234736039.webp

Ekli dosyalar

Ustadim cok guzel evet hic bir islem yapamayan kullanicilar bu shette arama yapabiliyor. Ama tum yetkiye ait kullanicilar bu sheete gecince sheet icerisinde yazili kod iceriginde sheets ("kartlar").unprotected "xd" satirinda hata verdiriyor. Bu hatayi engellemek icin ne yapabiliriz acaba

Dosyalar modülünden bahsediyor ama ben bu sayfa içeriğine konulmuş dosya ile ilgileniyorum dosyalar modülü ile bir işim yok ki. burada tıklayınca indirmem gerekiyor. 3 dosya demiş günde. ben daha 1 tane indirdim oda dün veya ondan önceki gün :)

neyse forum olayı çok komplike karmaşık olay aslında çok vakit ayırmak lazım anlamak için ama o kadar vaktim yok

Bu siteden dosya indirilmesi için gereken şartı, siteye kayıt olmak için açtığınız ekrandan itibaren her yerde yazıyoruz.
Olup olmamak sizlerin tercihiniz ve takdirinizdir.

Ortada zorla vip üyelik aldırma gibi bir durum yok. VİP üyelerin bile forumda tonla çözülemeyen sorusu var. ViP üyeler soruları kesin çözülebilecek diye de üyelik almıyorlar. Sorularına Rahatlıkla dosya yükleyebilsin rahatlıkla tüm dosyaları indirebilsin diye alıyorlar. Bu tür durumlarda empati yapıp kendinizi bir VİP üye yerine koyunca ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. İyi çalışmalar diliyorum.

Sevgili Mehmet, hiç gerek yok açıklama vs yazmaya.
Farklı forumlarda mevcut, oralarda şansını deneyebilir arkadaşımız.
Sitemizin çizgisi ve yayın politikamız belli, aleni bir şekilde de her yerde yazılı ve her zamanda dile getiriyoruz.
Dileyen isteyen katılım gösterir dilemeyenin de gönlüne göre...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...