A

Soru Makro ile çalışma kitapları arasında veri aktarma

ayyildiz05

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar selamlar.Elimde 2 birime ait ekim ayının istatistik çizelgesi var. 1-EKİM2020 ve 9-EKİM2020 dosya başındaki numaralar birimleri temsil etmekte, yani 2 birimin çizelgelerinde renklendirdiğim TOPLAM FAALİYET ve DÖKÜM sayfalarını EKİM TOPLAM AYLIK SONUÇ kitabındaki her birimin ilgili sayfasına Aktar butonu koyup aktarmak (2 ekibin istatistiğini tek bir çalışma kitabında) istiyorum.Yani 1-EKİM2020/TOPLAM FAAALİYET çizelgesindeki bilgileri Ekim toplam aylık sonuçtaki 1.TOPLAM FAALİYETE, 9-EKİM2020/TOPLAM FAAALİYET çizelgesindeki bilgileri Ekim toplam aylık sonuçtaki 9.TOPLAM FAALİYETE, döküm sayfalarınıda aynı şekilde her biriminkini kendi bölümüne aktarsın istiyorum. Yardımcı olurmusunuz.

Ekli dosyalar

Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @ayyıldız05 .

İçerisinde daha az bilgi bulunan örnek belge olursa, yardımcı olmaya çalışacakların gözü korkmaz bence.
Belge size ait olduğundan ve işlemleri de bildiğinizden sizce sorun yoktur ancak;
içerisinde az miktarda veri olan ve mümkün oluyorsa başka çalışma kitaplarıyla bağlantılı formül içermeyen
1 adet veri kaynağı belge ve bu belgedeki verilerin hedef belgede olması gereken konumlarına elle yazıldığı
1 adet hedef belge örneği hazırlayıp foruma yeni örnek belgeler eklerseniz ,
çözüm yolunda mesafe alınmasını sağlayacak çözüm önerileri gelecektir diye düşünüyorum.

Hedef dosyaya elle yazdığınız verinin hemen yanına bir metin kutusu ekleyip, bu verinin neden, kaynak belgedeki
hangi sayfa, hangi hücredeki değerden geldiğine dair kısa notlar eklerseniz ihtiyaç daha net anlaşılacaktır.

Bir de belgeyle ilgili tüm ihtiyaçları sıralamak yerine, belgenin işleyişine göre en temel işlemden başlayıp
olmasını istediğiniz hususları adım adım açıklamakta yarar var gibi.

Örneğin 1-EKİM2020 belgesinin kendi içerisinde bir aktarma/sayma/özetleme işlemi var mıdır?
Yoksa isteğiniz ismi 1-Ekim2020, 9-Ekim2020....diye devam eden belgelerinizdeki TOPLAM sayfalarındaki verilerin
AYLIK SONUÇ belgesinde toplanmasını/özetlenmesini istiyorsunuz?

Yani biraz daha net (belge adı, sayfa adı, hücre adresi gibi) açıklama yazarsanız ve büyük olmayan veri yığını üzerinden
örnekleme (formülsüz, elle yazarak ve bu değeri neden yazdığınıza dair notlar ekleyerek) yaparsanız iyi olur.
Yani çok detay ve büyük veri yığını olunca, belgeye yabancı olan birinin isteğinizi çözmesi zorlaşacaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

Ömer bey selamlar bilgilendirme için teşekkürler. Verdğiniz örnekte (Yoksa isteğiniz ismi 1-Ekim2020, 9-Ekim2020....diye devam eden belgelerinizdeki TOPLAM sayfalarındaki verilerin AYLIK SONUÇ belgesinde toplanmasını/özetlenmesini istiyorsunuz ) bunu istiyorum.Dosyanın kendi içerisinde ayrıca formulemeler ve kodlar var.Bu kodlar ile rapor ve döküm sayfaları oluşuyor.Bunları dediğiniz gibi Aylık sonuç belgesinde toplamak istiyorum.Biraz sadeleştirip metin kutuları ekleyerek yeniden yukledim bakabilirseniz sevinirim

Ekli dosyalar