V

Çözüldü Makro İki Kodu Birleştirmek İçin Yardım

VolkanCan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, makro kodlarından prosedür başlığı aynı olduğu için sayfada hata vermekte ve ben maalesef çok uğraştım ama düzeltemedim. Daha önce de aynı sorunu yaşadım ve maalesef bu konuda bilgim yetersiz. Velhasıl çok uğraşmama rağmen Makro Kodları birleştirme işlemini yapamadım. Yapamadığım için de yardım bekliyorum. Size zahmet, bu iki kodu birleştirmek için yardımcı olursanız çok memnun olurum, Saygılar...

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(38 satır)

Konu ile ilgili, örnek dosya eklenmiştir. Ama dosyada, maalesef kodlar mevcut ama işlem yapılamamakta olup, dosya üzerinden yardımcı olunması adına örnek dosya eklenmiştir. Hocalarımın ve arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Saygılar...

Ekli dosyalar

Mevcut kodların yerine aşağıdaki gibi deneyin.

VBA:
(36 satır)
Ömer hocam, kod hatası verdi.

1616056960816.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aşağıdaki gibi dener misiniz?
Kod:
(34 satır)
Sayın leguminosea, öncelikle çok teşekkür ederim. Paylaştığınız kod hata vermedi ama işlem de yapmadı. Daha doğrusu, iki kodun yapması gereken işlevi gerçekleştirmedi. Hatada vermedi. Tekrar inceleyerek yardımcı olursanız, memnun olurum. Teşekkür ederim.

Kodlar normalde ayrı ayrı çalışyor değil mi?
Sayın leguminosea,

Çok önemli bir konuya değinmişsiniz, daha önce bu kod yardımında alınan çalışma sayfasında çalışan kod, maalesef orjinal çalışma kitabında, hem iki kod çakışması olduğu için hem de hücrelerde formül olduğu için çalıştıramadım.

Sebebini çözemedim, acizane, ya.., hücreler formüllü olduğundan, ya.., sütunlarda birleşme olduğundan, kod orjinal çalışma sayfasında da söylediğiniz gibi çalışmadı ve ben şoktayım. Formül yada hücre sorunları diye düşünüyorum ama sadece düşüncem,

Velhasıl, onun için öncelikle, özürümü kabul buyurun, orjinal çalışma kitabı sayfasında bulunan kodların hepsini, orjinal formüllü hücreler ile birlikte, EK dosya içinde ki örnek sayfada ekledim. (Birleştirme İstenen kodlar sayfada mevcut değil)

Sayfayı incelerseniz,, "B" sütunu çift tıklama ile tarih alıyor,
"C" sütununa ad-soyad yazdığınız zaman, personel listesi sayfasından (düşeyara) formülü ile "D" sütunu hücrelerine TC alıyor. Velhasıl, Formüller silinmesin diye ikaz mesajı konuldu ama bu kod çakışması olursa iptal edilmesi uygun olur.

Size zahmet olmazsa eğer, dosya olarak eklediğim çalışma kitabında kodlama işlemini uygulayarak paylaşırsanız çok memnun olurum hocam, saygılarımla...

Ekli dosyalar

Verdiğim kodda değişiklik yaptım, eskisinin yerine sayfayı yenileyerek önceki cevapta verdiğim kodun yeni halini dener misiniz?

.
Hocam denedim, yine aynı hatayı verdi, son eklediğim dosya üzerinde uygularsanız memnun olurum. Çünkü hata varsa sayfada ki, formüller, hücreler ve diğer kodlardan kaynaklanıyor olabilir. Benim bilgi seviyem sadece yoruma dayalı saygılar sunarım.

Dener misiniz?
2. Saatırda stokları 100 olarak varsaydım.
Hocam, muhtemeldir benim eksik bilgimle yaptığım yanlıştan dolayı sorun devam ediyor. Son verdiğiniz kod aynı şekilde hata vermiyor ama işlemi de yapmıyor. Eğer, fazla rahatsız etmezsem, en son eklediğim orjinal dosya ile orjinal çalışma kitabı ile aynı kod ve formüller yazılı dosya üzerinde işlemi dener misiniz ? Sorunun, benim bilgi seviyemden dolayı anlatamadığım, sorunun, sayfada formül, hücre veya diğer kodlardan kaynaklandığını düşünüyorum. Yoksa, kodlar tek başına başka çalışma kitaplarında çalışıyor. Anlayışınıza inanarak, tekrar dosyayı inceleyerek, dosya üzerinde işlemi uygularsanız memnun olurum. Saygılarımla...

Örnek belgeye bakmadığım için formüllü alandaki değişime bağlı işlem olduğunu fark etmemiştim.
Verdiğim kod cevabını tekrar güncelledim, bir sorun görmüyorum.
Sayfayı yenileyerek kodun yeni halini deneyiniz.

.