M

Çözüldü Listbox a göre veri cagirma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mtecimer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mtecimer

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selaminaleyküm,

Ekte gönderdigim dosyada asagida ki degisiklikleri de eklemek istiyorum mümkünse,
L15 hücresi "Kapanisfatura" secili ise i12 hücresini Müsteriler sayfasi A satiri ile eslestirip Fatura Sayfasi C22 = Müsteriler $K$1 , F22 = 1 (Herzaman), H22 = Müsteriler K ve,
Fatura sayfasi i12 ve E19 esit Kesilen_Faturalar sayfasi B ve E satirlarina ise Fatura C42 = Kesilen_Faturalar A, F42 = 1 (Herzaman), H42 = Kesilen_Faturalar G (- eksi olarak) ve bu eslesme oldukca 41, 40 ,39... satira dogru yükselerek veriler cagirilacak.

Ayrica Formüllerle de dosyada belirttim.

Örnek dosyayi ekte paylastim, simdiden tesekkürler.

Ekli dosyalar

Bilgisayar başında değilim.
İlgili hücreden, Kapanışfaturayı seçin VBA ekranından makroyu elle çalıştırın.
İşlemler tamam ise, makronun bu hücrede çalıştığında tetiklenmesi olayına sonra bakacağım.
Önce koşul kontrolü ve veri aktarma işinin doğruluğundan emin olmak istedim.

.

Bilgisayar başında değilim.
İlgili hücreden, Kapanışfaturayı seçin VBA ekranından makroyu elle çalıştırın.
İşlemler tamam ise, makronun bu hücrede çalıştığında tetiklenmesi olayına sonra bakacağım.
Önce koşul kontrolü ve veri aktarma işinin doğruluğundan emin olmak istedim.

.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Kapanisfatura sectim ve macro yu calistir dedigimde (ayri bir module ekledim kodlari) Bu alanda hata veriyor hocam

Belgede, ilave bir Worksheet_Change kodu ve Kapanış Faturası düzenleme makrosu (kodda değişiklik var)
mevcut olup bu kodlar aşağıda gösterildiği gibidir. Ayrıca diğer kodlardan bazılarına da küçük ilaveler yaptım.
Bu nedenle belgedeki işlem seçeneklerini en baştan kontrolden geçirmenizde yarar var.

Belge içerisinde açıklama da yazdım. Duruma göre yeni açıklama gerekebilir.

Denersiniz.

CSS:
(31 satır)

.

Ekli dosyalar

Belgede, ilave bir Worksheet_Change kodu ve Kapanış Faturası düzenleme makrosu (kodda değişiklik var)
mevcut olup bu kodlar aşağıda gösterildiği gibidir. Ayrıca diğer kodlardan bazılarına da küçük ilaveler yaptım.
Bu nedenle belgedeki işlem seçeneklerini en baştan kontrolden geçirmenizde yarar var.

Belge içerisinde açıklama da yazdım. Duruma göre yeni açıklama gerekebilir.

Denersiniz.

CSS:
(31 satır)

.
Ömer hocam elinize saglik güzel olmus, birkac düzelenme ile sonuca vardik sanirim.

(Soru)- Ayrıca L15'te Fatura seçiliyse veya Ara Fatura seçiliyse ne yapılacağı belli değil bunu da açıklamak gerekir.

(Cevap)- L15 de Kapanisfatura si secili degilse L9 prosüdürü aynen devam edecek.

Önceki cevabımı belgeye YAZ isimli makronun baş tarafına aşağıda yeşil renklendirdiğim kısmı ekleyerek,
belge üzerinde denemeler yapıp, sonucu yazarsınız.
İsteğinizi tam karşılaması lazım.

Bundan önceki cevabıma eklediğim son belgede bu işlem uygulanmıştı.
Denemelerinizi önce benim gönderdiğim belge üzerinde yapın.

Gerçek belgenizde bu değişikliği uygulamamış olabilirsiniz.

VBA:
(10 satır)

.

Önceki cevabımı belgeye YAZ isimli makronun baş tarafına aşağıda yeşil renklendirdiğim kısmı ekleyerek,
belge üzerinde denemeler yapıp, sonucu yazarsınız.
İsteğinizi tam karşılaması lazım.

Bundan önceki cevabıma eklediğim son belgede bu işlem uygulanmıştı.
Denemelerinizi önce benim gönderdiğim belge üzerinde yapın.

Gerçek belgenizde bu değişikliği uygulamamış olabilirsiniz.

VBA:
(10 satır)

.
Islemleri sizin yolladiginiz dosyada test ettim fakat ben Fatura sectigimde C22 ye Is Fiyatini getiriyor ama normalde L9 un prosüdürü olmasi gerekiyordu ?