S

Çözüldü Koşullu biçimlendirme ile şema düzenleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhabalar,
Ekte paylastıgım dosyada eger lot kelımesıyle baslıyorsa alt gruba ayrılıyor, kick off a göre kosullu bıcımlendırme yapmıstım ancak lot1 ornegın evetse alttakileri sormasın istiyorum, nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

Peki LOT değil de bunun bir üst başlığı olan 1> ELNOS Bosna Hersek Project veya 2> Powertel Hydro One Project_Tower Based_rev05. ana başlık satırlarındaki seçim alt kırılımların tümüne yansıyacak mı yoksa bu ana başlık satırlarındaki seçimler sadece kendi satırına mı yansıyacak?

Hocam örneğin 1 de hayır sectiysem hepsi hayır gibi kosullu bıcımlendırme yapsın ancak lot 2 ye ornegın evet dersem de onun alt kırılımlarını evet kosullu bıcımlendırmesı seklınde yapsın..

Hocam ben bir şeyler yapmaya çalıştım, şuan oldu gibi sadece sarı ile işaretlediğim bazı kısımlar oldu bazısı olmadı formulu hepsi için yazmıstım ama neden algılamamıs olabilir hocam? Şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

Hocam gönderdiğiniz belgede A31 için A12 de yaptıgı işlemi yapmamıs, neden olabilir? Lot secince normalde gantta da gösteriyor A12 ve A 13 te. A31 A32 de göstermiyor hocam. Sebebi gecen seneden kalma deger oldugu ıcın olabilir mi? Gecen seneysede yine en azından bu donemden baslayana kadar gösterir mi?

Belgenizin genel tasarımı size ait.
Yaptığınız temel tercih HAFTA NUMARASIndan hareket etmek olmuş.
Bu durumda; hafta numarası ile tarihin ait olduğu yıl arasındaki ilişki kopartılmış oluyor.

Bence (tablonun HAFTALIK gösterim şeklinde kullanılacağı varsayımıyla)
-- tablonun ait olduğu YIL bir hücreden seçilmeli veya bir hücreye yazılmalı (birleştirilmiş O8:BO8 hücresi veya başka bir hücrede)
-- seçilen yıla göre haftabaşı ve haftasonu tarihleri tespit edilmeli,
-- hücrelerdeki ve koşullu biçimlendirmelerdeki formüllerde, hafta numarası yerine,
tespit edilen bu haftabaşı ve haftasonu tarihleriyle belgedeki G ve I sütunlarındaki tarihlerin karşılaştırılması şeklinde bir yapı oluşturulmalı,
-- belgedeki H, J ve K sütunlarının işleme hiç dahil edilmemesi
gerekir. Yani önerim tablo/formül tasarımının temelden değiştirilmesi.

Böyle bir yapının oluşturulması için;
-- Forumun ücretli destek talebi bölümünde konu açabilirsiniz.
-- Tablo ve işleyişi en baştan tasarlayıp, parça parça (konu/işlem türü ayrımına göre) konular açarak genel ortamdan destek isteyebilirsiniz.

.

Gönderdiğim örnek belgeye göre; N12 hücresi seçiliyken koşullu biçimlendirme ekranını açın ve her iki renk formüllerindeki
EĞER(DOLAYLI(.....) = "E" ve EĞER(DOLAYLI(.....) = "H" kısımlarını aşağıdakiyle değiştirin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...