Y

Çözüldü Kodda Revize/Liste Sayfa Üst Bilgisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Bu çalışmanın kod bölümünde I sütunundaki "KONYA" üzerine çift tıkladığımızda verileri "LİSTE" sayfasında listeleyen ve sayfa üst bilgisi oluşturan bir kod mevcut. Ben sayfa üst bilgisini "LİSTE" sekmesinin her sayfasında değil de ilk sayfasında oluşmasını sağlayacak şeklide olmasını sağlama hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

https://www.***/server30/ug3gka/DATABASE.xlsm.html

Makro kodlarınıza bakmadım Sayın @zompcu_80 .

Sayfada sol altta bulunan SAYFA SONU ÖNİZLEME düğmesi aktif iken göreceğiniz MAVİ çerçeve çizgilerini,
fareyle tutup çekerek A sütunu, 1'inci satır ve I sütunundan sonrasının mavi çerçevenin DIŞINDA kalmasını sağlayın.
Böylece; yazdırılacak alan mavi çerçevenin içinde kalan bölüm olur.

SAYFA YAPISI ekranındaki Üstbilgi/Altbilgi kulakçığında, sol alttaki İLK SAYFADA FARKLI seçeneğini işaretleyin.
Sonra ortadaki ÖZEL ÜSTBİLGİ düğmesine tıklayın.
Açılan yeni ekranda 2 kulakçık göreceksiniz;
-- birincisinde sol veya orta kısma 1 adet BOŞLUK tuşuna basın,
-- ikincisinde ise istediğiniz üstbilgiyi ORTA ve SAĞA yazıp işlemleri onaylayın.
Baskı Önizleme yaparak sayfaların üstbilgi kısımlarını karşılaştırarak sonucu gözlemleyin.

Şayet istediğiniz sonuç bu ise kodlama kısmına bakılabilir elbette.

Ayrıca ilave bir not: belgenizde çok veri olmamasına rağmen dosya boyutu çok yüksek.
Biçimlendirme işlemlerini (koşullu biçimlendirmeler dahil), tüm satırı, tüm sütunu seçerek veya
belgede kullanılmayan satır/sütunları içine almayacak şekilde düzenlerseniz dosya boyutunun küçüleceğini sanıyorum.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...