S

Çözüldü Kişilere ait bilgileri getirme

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba hayırlı günler.

Ekte gönderdiğim excel dosyamın 1.sayfasında isimler bulunuyor, 2.sayfasında da bu şahısların ülkeye giriş ve çıkış tarihleri mevcut.

Yapmak istediğim 1.sayfadaki isimlerdeki I2 hücresinden seçtiğim ismi GETİR butonuna bastığımda bu şahsı 2.sayfadan bulup, o tarihteki giriş veya çıkışına göre aynı tarih aralığındakileri 3.sayfaya getirmek istiyorum.

Satır sayım çok fazla olduğu için elle kontrol çok zor oluyor.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Yani aranan isim dahil isimden sonraki satırlar değil,
aranan ismin tarihindeki TÜM veriler gelmeli öyle mi?

Bu durumda örnek belgedeki verilere göre alanda TEK TARİH olduğu için hangi isim seçilirse seçilsin tüm veriler listelenmez mi?
Yanlış mı düşünüyorum?

Verdiğim kodda aşağıda yeşil renklendirdiğim satırları eklerseniz boş satırlara işlem yapılmamış olur.
BOŞ / DOLU kontrolünü, satırdaki F sütunundan yapılması iyi gibi (TARİH sütunu) . Başka sütun da kullanılabilir tabi.

Yani F sütununun boş olduğu satırlar yokmuş gibi işlem yapılmış olur.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

Sayın Ömer Bey, dediğiniz gibi yaptım, şahısların bilgilerini eksik getiriyor.

1.şahıs olan BEHZAD SAH, 2.sayfada verinin başında olduğu için bu şahısta sorun yok.

2.şahıs olan DAVOUD HAG, 2.sayfada verinin ortasında olduğu için kendisinden sonrasındaki şahısları getiriyor.

Bu şahısla gelen veri.
1.webp

Olması gereken.
2.webp

3.şahıs olan KIANNA SOLTA, 2.sayfada verinin ortasında olduğu için kendisinden sonrasındaki şahısları getiriyor.

Bu şahısla gelen veri.
3.webp

Olması gereken veri.
4.webp

4.şahıs olan NEDA SAMS, 2.sayfada verinin ortasında olduğu için kendisinden sonrasındaki şahısları getiriyor.

Bu şahısla gelen veri.

5.webp

Olması gereken veri.

6.webp

5.şahıs olan NEWSHA KAR, 2.sayfada verinin ortasında olduğu için kendisinden sonrasındaki şahısları getiriyor.

Bu şahısla gelen veri.

7.webp

Olması gereken veri.

8.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık tam istediğim gibi çalışıyor, çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

Eklemiş olduğunuz dosyanın uzantısı neden .xlsb 'dir öğrenmek için soruyorum.

xlsb uzantısı da xlsm gibi MAKRO İÇEREBİLEN bir dosya türüdür.
xlsb uzantılı dosyalar diskte daha az alan kaplar, kullanım bakımından xlsm uzantılı dosyadan bir farkı yoktur.

Eklediğim dosyadaki işlem süresi (gerçek/hacimli veri yığını üzerinden) nedir?

Kendi orijinal dosyamda denedim, en fazla verisi olanda denedim, mesajda 0,02 çıkıyor.
Ama 1 saniye bile sürmüyor. Çok teşekkür ediyorum.

Sizi yordum, kusura bakmayın, hakkınızı helal edin, hayırlı sabahlar diliyorum.

Temel fark verilerin saklanma biçimi.
b harfi binary(ikili)'den geliyor.
xlsx ve xlsm uzantılı dosyalarda veriler XML biçiminde tutuluyor.

Tek risk dosya bir şekilde zarar görürse, xlsm'deki verilerin kurtarılması olasılığı daha yüksek.

Performans (veri şazma/okuma/kaydetme) bakımından xlsb daha hızlıdır ve dosya boyutu,
veri saklama yöntemi dolayısıyla daha küçüktür.