C

Çözüldü Kayıt silince yada düzeltince liste yenilensin

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cengizhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tekrar merhaba.

Mevcut kodlara şöyle bir göz attım.
Neleri değiştirdiğimden emin olmadığım için tüm kodları vereyim.
Userform kodlarının tamamını silip, yerine aşağıdakileri yapıştırarak denemeler yapın.

Tek farklı durum; Listview'den seçilen bir ürün, Listboxtaki kategorinin ilk elemanı ise,
soldaki Listbox'ta yer alan sıralama değişiyor ve bu da UserForm_Initalize kodu devreye girdiği için kaçınılmaz.
Tabi, silme öncesi seçili olan kategori yine seçili hale geliyor ama sadece Listbox1'deki sıralama değişmiş oluyor.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(208 satır)
hocam tüm liste göster deyince ordan seçince hata veriyor lb = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex) burda ama listobxdan seçince siliyor
günceller ile değiştirince seçince bir alttaki kayıtı değiştiriyor seçilen aynı kalıyor bir seferde en üst süton başlığı değişti

Ekli dosyalar

t1 = CLng(CDate([d2])):
t2 = CLng(CDate([e2]))

sorgu = "select [PN], [TNZM], "
sorgu = sorgu & "sum([BP]) "
sorgu = sorgu & "from [DATA$]"
sorgu = sorgu & "where CLng(cdate(TNZM)) >=" & t1 & " and CLng(cdate(TNZM)) <=" & t2 & " "
sorgu = sorgu & "group by [PN]"

Yukarıdaki kod ile 2 tarih arası sorgulama yapabilirsiniz.
Kendi dosyanıza uyarlayınız.
Günlük dosya indirme limitim 1 olduğu için dosyanızı indiremedim.

t1 = CLng(CDate([d2])):
t2 = CLng(CDate([e2]))

sorgu = "select [PN], [TNZM], "
sorgu = sorgu & "sum([BP]) "
sorgu = sorgu & "from [DATA$]"
sorgu = sorgu & "where CLng(cdate(TNZM)) >=" & t1 & " and CLng(cdate(TNZM)) <=" & t2 & " "
sorgu = sorgu & "group by [PN]"

Yukarıdaki kod ile 2 tarih arası sorgulama yapabilirsiniz.
Kendi dosyanıza uyarlayınız.
Günlük dosya indirme limitim 1 olduğu için dosyanızı indiremedim.
Teşekkür ederim ama sizin kodlar ado ile sanırım olmayabilir kodları yazayım buraya isterseniz

yedek parça dosyama şu ekteki arama tekniği olan daha basit anlaşılır olan dosya üzerinden gitmek istiyorum sizden ricam şimdi ekleyeceğim dosyaya 2 tarih arası textbox ekledim onları arama dahil edebilirmiyiz lütfen
@Ömer BARAN hocam bu dosyadaki kodlara daha çok hakimim ben ve yedek parça dosyamı bunun üzerinden yapacam buna bi 2 tarih arası ekleyebilirmisiniz müsait olunca

Belgenizde TARİH sütunu yok ki iki tarih arası diye bir işlem olsun.
Tarih sütunları ekleyecekseniz, sonradan konumunu (sütununu) değiştirmeyecek şekilde
sütun eklemesi/değişikliği neyse onu ve UserForm üzerine kriter tarihlerin yazılacağı nesne eklemesini de
yaptıktan sonra belgenizin son halini eklerseniz iyi olur.

Zaten bendeki dosyalar biraz birbirine girmiş durumda idi.
Böylece son hali üzerinden devam edilebilir. Rastladığınız hata filan varsa onu da net belirtirsiniz.

.

Belgenizde TARİH sütunu yok ki iki tarih arası diye bir işlem olsun.
Tarih sütunları ekleyecekseniz, sonradan konumunu (sütununu) değiştirmeyecek şekilde
sütun eklemesi/değişikliği neyse onu ve UserForm üzerine kriter tarihlerin yazılacağı nesne eklemesini de
yaptıktan sonra belgenizin son halini eklerseniz iyi olur.

Zaten bendeki dosyalar biraz birbirine girmiş durumda idi.
Böylece son hali üzerinden devam edilebilir. Rastladığınız hata filan varsa onu da net belirtirsiniz.

.
24 bolu mesajımda bi dosya eklemiştim ondali kodlara daha çok hakimim onun üzerinden devam etmek istiyorum o dosyada var tarih sütünü felan

@Ömer BARAN hocam 1 .ilk formu açınca yine tüm listeyi göstersin 2.eğer tarih kısımları boş ise yine isim ile arama yapsın egerki ilk tarih dolu ise ikinci boş ise ilk tarihten sonra olanları göstersin yada ilk tarih boş son tarih dolu ise son tarihe olanları göstersin yada iki tarihte dolu ise ikisinin arasını göstersin size zahmet

Ekli dosyalar

hocam tüm liste göster deyince ordan seçince hata veriyor lb = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex) burda ama listobxdan seçince siliyor
günceller ile değiştirince seçince bir alttaki kayıtı değiştiriyor seçilen aynı kalıyor bir seferde en üst süton başlığı değişti
Alıntıladığım mesaj ekindeki belgede düzenleme yaptım.
Bu mesaja eklediğim dosyayı her türle (Listview de tümü görünüyorken, solda Listbox üzerinden seçim yapılmışken),
DEĞİŞTİR/SİL işlemlerini kontrol ediniz.

Son mesajınızdaki belgeyle, konu açılış mesajındaki ve konunun başından beri üzerinde çalışılan
belge/userform vs arasında bir bağlantı yok. Bu nedenle, konu bütünlüğü bakımından
son cevabınız ekindeki belgede yapmayı düşündüğünüz işlemle ilgili olarak yeni bir konu açansanız iyi olur.

.

Alıntıladığım mesaj ekindeki belgede düzenleme yaptım.
Bu mesaja eklediğim dosyayı her türle (Listview de tümü görünüyorken, solda Listbox üzerinden seçim yapılmışken),
DEĞİŞTİR/SİL işlemlerini kontrol ediniz.

Son mesajınızdaki belgeyle, konu açılış mesajındaki ve konunun başından beri üzerinde çalışılan
belge/userform vs arasında bir bağlantı yok. Bu nedenle, konu bütünlüğü bakımından
son cevabınız ekindeki belgede yapmayı düşündüğünüz işlemle ilgili olarak yeni bir konu açansanız iyi olur.

.
Teşekkür ederim Ömer hocam