S

Çözüldü Kaydet İşlemine Bağlı Makro Çalıştırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinanuzun

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2010
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar Private Sub CommandButton1_Click() yerine kod olarak ne kullanmalıyım ki excel açıkken üstteki kaydet iconuna bastığında CommandButton1 butona basmışım gibi işlemlerim çalışsın.

Çözüm
  • ThisWorkbook ya da Türkçe kullanıyorsanız BuÇalışmakitabı kısmına çift tıklatın.
  • Açılan pencereye, aşağıdaki kody yapıştırın.
  • Aşağıdaki kod alanında yazılı olan "kodlar buraya" alanına istediğiniz kodları yapıştırın.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(3 satır)
  • ThisWorkbook ya da Türkçe kullanıyorsanız BuÇalışmakitabı kısmına çift tıklatın.
  • Açılan pencereye, aşağıdaki kody yapıştırın.
  • Aşağıdaki kod alanında yazılı olan "kodlar buraya" alanına istediğiniz kodları yapıştırın.
Kod:
(3 satır)

Çözüm
Teşekkür ederim ama olmadı ne yazık ki birinci buton veriyi db den çekiyor ikinci buton kaydediyor ben istiyorum ki 2. butona basmak yerine kaydete basmak yeterli olsun

Kod:
(23 satır)
Kod:
(23 satır)

Hocam, her zaman yazdığımız mesajları iyice okumalı ve aynısını uygulamalısınız.
ThisWorkbook ya da Türkçe kullanıyorsanız BuÇalışmakitabı kısmına çift tıklatın.
Ben bunu demişim ama siz kodu Sayfa1'in kod bölümüne yapıştırmışsınız.
Tabiki çalışmaz.
Bu prosedür sayfanın değil, kitabın kodudur.
Yani siz bir sayfayı kaydedemezsiniz, tüm kitabı kaydedersiniz değil mi?
Özet, Private Sub Workbook_AfterSave(ByVal Success As Boolean) kısmı ile başlayan kodları, BuÇalışmaKitabı alanına yapıştırırsanız sorun kalmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...