M

Çözüldü Kapalı Dosyadan Personelleri Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mukoli

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar ekteki dosyalara puantaja izin tablosu dosyasındaki PERSONEL sayfasındaki şubesi merkez olanları ve Durumu çalışıyor olanları aktarmak istiyorum . Aktardıktan sonra sıra numarası yazarsa çok iyi olur . Birde işe giriş tarihi puantajdaki tarihlere uyanlar var işe giriş tarhilerinide yazabilirse çok iyi olur.
Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Çözüm
@mukoli

PERSONEL sayfasındaki ve KAYITLAR sayfasındaki bilgiler birbiriyle tutarlı değil sanırım.
Neticede kontrol TC Kimlik Numarasına göre yapılacağına göre tam eşleşme olmalıdır.

Her neyse; aşağıdaki kod, ÇALIŞIYOR ve MERKEZ kriterlerine göre SADECE personel bilgilerini,
PUANTAJ belgesine aktarır.
KOD'daki kaynak = ......xlsm satırında, İzin Tablosu belgesinin adının doğru yazılmasına dikkat edin.
Her iki belenin aynı dizinde olduğu varsayıldı.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)
Sn. @mukoli

Bu belge aşağıdaki konu sayfasındaki belge midir?
Aşağıdaki konu sayfasındaki işlemlerle, açtığınız bu yeni konu arasındaki işlemler arasında bir bağlantı var mıdır?
Sorun yoksa, bu konu sayfasına eklediğiniz örnek belgede, belirttiğim konu sayfasındaki çözüm sağlayan makro kodları neden yok?

Aşağıdaki konu sayfasındaki çözümün isteğinizi karşıladığını belirtmiştiniz. Sorun mu vardır?

Sn. @mukoli

Bu belge aşağıdaki konu sayfasındaki belge midir?
Aşağıdaki konu sayfasındaki işlemlerle, açtığınız bu yeni konu arasındaki işlemler arasında bir bağlantı var mıdır?
Sorun yoksa, bu konu sayfasına eklediğiniz örnek belgede, belirttiğim konu sayfasındaki çözüm sağlayan makro kodları neden yok?

Aşağıdaki konu sayfasındaki çözümün isteğinizi karşıladığını belirtmiştiniz. Sorun mu vardır?

Merhaba ömer hocam bu dosya da yapmak istediğim işlem farklı oldugu için ordaki dosyayı kullandım . Ben sadece personelleri getirmesini istiyorum ordaki konu ile burdaki konu aynı değilki

Belge aynı belge diye düşündüğüm için; önceki konuda personel isimleri sayfada zaten var idi, personel isimlerini de getirterek tek adımda tüm işlemi tamamlamak mı istiyorsunuz diye merak ettim.

Diğer konu sayfasındaki belge/personel/isim vs bu konu sayfasındakinden farklı ve sadece personel verilerini aktarmak istiyorsanız,
bu durumda izin tablosunda ilgili dönemde adı olmayan (bunun anlamı o personelin ilgili ayda izin kullanmadığıdır ama kişi görevi başında da olabilir) personel bilgileri aktarılmayacaktır.

Bu açıdan konuyu netleştirirseniz iyi olur.

Belge aynı belge diye düşündüğüm için; önceki konuda personel isimleri sayfada zaten var idi, personel isimlerini de getirterek tek adımda tüm işlemi tamamlamak mı istiyorsunuz diye merak ettim.

Diğer konu sayfasındaki belge/personel/isim vs bu konu sayfasındakinden farklı ve sadece personel verilerini aktarmak istiyorsanız,
bu durumda izin tablosunda ilgili dönemde adı olmayan (bunun anlamı o personelin ilgili ayda izin kullanmadığıdır ama kişi görevi başında da olabilir) personel bilgileri aktarılmayacaktır.

Bu açıdan konuyu netleştirirseniz iyi olur.
Cevabınız için teşekkür ederim evet hocam personeller elle girmek yerine dosyadan güncel halini çekmek istedim. eki indirerseniz eğer izintablosu dosyasında PERSONEL sayfası var bütün personellerim ordadır şubesi merkez ve durumu çalışan olanları almak isityorum

@mukoli

PERSONEL sayfasındaki ve KAYITLAR sayfasındaki bilgiler birbiriyle tutarlı değil sanırım.
Neticede kontrol TC Kimlik Numarasına göre yapılacağına göre tam eşleşme olmalıdır.

Her neyse; aşağıdaki kod, ÇALIŞIYOR ve MERKEZ kriterlerine göre SADECE personel bilgilerini,
KOD'daki kaynak = ......xlsm satırında, İzin Tablosu belgesinin adının doğru yazılmasına dikkat edin.

VBA:
(37 satır)

Çözüm
@mukoli

VBA:
(36 satır)
Ömer hocam sorunsuz çalıştı sıra numarası ve birde işe giriş tarihin hepsini yazmasa puantajdaki tarihlere uyan varsa yazsa olurmu

Alttaki gibi işe giriş tarihlerin hepsi geliyor
121212.webp

Bu alttaki gibi işe giriş tarihlerini H6 ile Al6 arasında kontrol ederek yazması olurmu
323232.webp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...