T

Çözüldü KabulRet yazacak sıra numarası verecek formül

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Hazırladığım sınav programım için 20.İNCELEME çalışma kitabından bilgilerini aldığım 21.İLAN çalışma kitabındaki yeşil renkli olan 3 sayfa için formüllere ve yeşil renkli sayfalar dahil çalışma kitabındaki tüm sayfalar için belirttiğim şekilde boş satırları gizleyecek makroya ihtiyacım var. Formül olan ancak değer olmayan satırları makro kullanmaksızın gizleme yapılamaz sanırım. Ben birkaç formülün birleştirmesi ile formül yaptım ama daha kısa ve düzgün formüllere ve sıralama numarası veren formüllere ihtiyacım var. Dosya biraz kapsamlı oldu umarım anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Öncelikle hesaplama seçeneğini otomatik yapın.
21.İLAN Dosyasında Z.Katibi (Sözlü) sayfası J12 ye yapıştırıp aşağı doğru çekin.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

21.İLAN Dosyasında Güvenlik (Uygulama) sayfası N12 ye yapıştırıp aşağı doğru çekin.
Ancak boy-kilo (şişmanlık) karşılaştırmasında bir hata yapıyor olabilirsiniz.
--fark 13’ten fazla VE 17'den az ise şeklinde olursa kriteri kimse karşılayamaz. (Mantık hatası var)
--fark 13’ten fazla VEYA 17'den az ise şeklinde olursa ideal kiloda olanları eleyip, şişman ve zayıf olanları başarılı saymış olursunuz.
--Bunun yerine Vucut Kitle İndeksini kullanmanızı öneririm.
--Ayrıca AG sütunundaki sonuçları tekrar kontrol ediniz.
dosyadaki ifadeye göre formül aşağıdadır.
Kod:
(1 satır)

fark 13’ten fazla VE 17'den az ise şeklinde olursa kriteri kimse karşılayamaz. (Mantık hatası var
Teşekkür ederim sayın leguminosea uygulayıp dönüş yapacağım.
Boyun son 2 rakamı ile kilosu arasındaki farkı bu şekilde belirlemiş bakanlık. Yani 180 boyunda olan bir kişi 93 kilodan fazla 63 kilodan az olmayacak. Örnekte yanlış mı ifade ettim acaba. Bu durumda boyuna göre zayıf ve şişmanları elemiş oluyuruz.

21.İLAN Dosyasında Z.Katibi (Sözlü) sayfası J12 ye yapıştırıp aşağı doğru çekin.
NONE:
(1 satır)
Sayın leguminosea. Formülde 30.kişi ile aynı sayıda doğru kelimeyi yazan BAŞARISIZ olanlara kabul yazıyor. Örnekte de belirtmiştim. Sadece BAŞARILI olanlarda son kişi ile aynı doğru kelimeyi yazana vermesi gerekiyor.

21.İLAN Dosyasında Güvenlik (Uygulama) sayfası N12 ye yapıştırıp aşağı doğru çekin.
Ancak boy-kilo (şişmanlık) karşılaştırmasında bir hata yapıyor olabilirsiniz.
--fark 13’ten fazla VE 17'den az ise şeklinde olursa kriteri kimse karşılayamaz. (Mantık hatası var)
--fark 13’ten fazla VEYA 17'den az ise şeklinde olursa ideal kiloda olanları eleyip, şişman ve zayıf olanları başarılı saymış olursunuz.
--Bunun yerine Vucut Kitle İndeksini kullanmanızı öneririm.
--Ayrıca AG sütunundaki sonuçları tekrar kontrol ediniz.
dosyadaki ifadeye göre formül aşağıdadır.
NONE:
(1 satır)
Bu formülde 16.satırda boyu 181 olan ve boyuna göre 81+13= 94 kilodan fazla, 81-17=64 kilodan az olmaması gereken kişi 63 kiloda iken BAŞARILI veriyor. Aynı durum 19 ve 22.satırda var aynı şekilde

AG18 VE AG25 Başarılı yazmışsınız ama boydan kaybediyorlar. Başarısız olmalı değil mi?

Kod:
(1 satır)

AG18 VE AG25 Başarılı yazmışsınız ama boydan kaybediyorlar. Başarısız olmalı değil mi?

Kod:
(1 satır)
Bu formül tamam sayın leguminosea elinize sağlık. AG18 VE AG25 boydan kaybediyor dediğiniz gibi sabah fark edip düzelttim ama siteye yüklememişim işe yetişme telaşından

Dizi formülüdür.
21.İLAN Dosyasında Z.Katibi (Uygulama) sayfası M12 ye yapıştırıp (ctrl+shıft+enter) yaptıktan sonra aşağı doğru çekin.
Kod:
(1 satır)

Dizi formülüdür.
21.İLAN Dosyasında Güvenlik (Uygulama) sayfası O12 ye yapıştırıp (ctrl+shıft+enter) yaptıktan sonra aşağı doğru çekin.
Kod:
(1 satır)

Merhaba sayın leguminosea
Gönderdiğiniz örnek dosyadaki Örnek Z.Katibi (Uygulama) sayfası N sütununda 3.ve 6 sıraya 95, 15.ve 16.sıraya ise 101 sıra numarasını mükerer vermiş. 94.sıra numarasını vermiş ama 100.sıra numarasını vermemiş. Aynı doğru yanlış sayısıyla kendi dosyaya eklediğimde fark ettim. Kontrol ettiğimde sizin gönderdiğiniz örnek dosyanın da aynı şekilde olduğunu gördüm.
Birde BAŞARILI olanları K sütununa göre en büyük sayıdan itibaren sıralamış ancak devamında BAŞARISIZ olanları sıralarken K sütununa göre en büyük sayıdan başlamamış bu nedenle K77 boş olmasına rağmen 116 olmuş, K80 dolu iken 117 olmuş.
Hem mükerrer verilen sayılar hem de Başarısız olanları da Başarılı olanlardan sonra K sütununa göre en büyük sayıdan itibaren sıralayacak şekilde güncelleyebilir misiniz? formülü size zahmet.

Moderatörün son düzenlenenleri: