S

Soru İzinli gün

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Ekte gönderdiğim puantaj dosyasında 1 gün izinli olan şahsın izin günü işlenmiyor yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Merhaba Sayın @sedat2161 .

PUANTAJ sayfasının kod bölümündeki Worksheet_Change kod blokunda,
Rapo için yazılacak R harfi için, aşağıda kırmızı renklendirdiğim kısmı değiştirmeniz yeterli olur.
Benzer değişikliği birkaç satır aşağıdaki İzin için yazılacak İ için de yapmayı unutmayın.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)

Merhaba Sayın @sedat2161 .

PUANTAJ sayfasının kod bölümündeki Worksheet_Change kod blokunda,
Rapo için yazılacak R harfi için, aşağıda kırmızı renklendirdiğim kısmı değiştirmeniz yeterli olur.
Benzer değişikliği birkaç satır aşağıdaki İzin için yazılacak İ için de yapmayı unutmayın.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)
Selemlar hocam.
Çok teşekkür ederim. Kodu düzelttim oldu. Hocam yalnız bir sorunum var ben çözüm bulamadım. Sizin bir fikriniz varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum. Aynı ay içinde Örnek olarak veriyorum 15.01.2020 - 24.01.2020 tarihleri arasında 10 gün rapor 26.01.2020- 30.01.2020 tarihinde 5 gün izin olması halinde puantaja nasıl aktarabiliriz. Hayırlı akşamlar.

Sayın @sedat2161 .

Bu tür işlemlerde pratik yöntem; örneğin ÖZLÜK_RAPOR_İZİN şeklinde adlandırılacak başka bir sayfada/başka sayfalarda;
-- izin hesabında gerekli olabilecek, personelin doğum tarihi (yaşa göre izin süreleri değişkenlik gösterebilir)
-- ilgili personelin, seçilen dönemde aktif çalışan olup/olmadığının da kontrolünü yapmak üzere işe başlama/çıkış tarihleri
(aynı kişi 1'den fazla kez giriş-çıkış yapmış da olabilir) olmalı ki; PUANTAJ sayfasında sadece seçilen dönemde aiktif çalışan durumundakiler listelenmelidir.
-- kullanılan izine ilişkin (aynı veya farklı aylarda/yıllarda da olabilir tüm izinleri) başlangıç ve bitiş tarihleri ile
-- rapor (yine aynı veya farklı aylarda/yıllarda da olabilir tüm raporları) başlangıç ve bitiş tarihlerinin kaydedilmesi
yerinde olur diye düşünüyorum. Bu kayıtların da benzersizlik garantisi olan TC Kimlik Numarası kriterine göre yapılması iyi olur.

Özetle belgenizin tasarım ve işleyiş mantığını iyi düşünülmesi, sonradan ihtiyaç duyulması muhtemel tüm bilgileri içermesi gerekir.
Mantık olarak; tıpkı Resmi Tatil bilgilerinin başka bir sayfadaki listeden kontrol edilmesi gibi;
-- ÖZLÜK sayfasından, seçilen dönemde aktif çalışanlar PUANTAJ sayfasına listelenmeli,
-- ÖZLÜK sayfası veya başka bir sayfadaki İZİN/RAPOR bilgilerine göre de PUANTAJ sayfasında gerekli işaretlemeler yapılmalı bence.
PUANTAJ sayfasında izin/rapor başlangıç ve bitiş tarihlerinin yazdırılması başka bir gerekçesi yoksa bana pek anlamlı gelmiyor doğrusu.

Tabi İnsan Kaynakları konusunda tecrübesi olan başka arkadaşlarımızın daha isabetli önerileri olabilir.
Şahsen benim tarzım, soru soran üyelerimizin örnek belgelerinin tasarımına ve öngördükleri işleyişe ilişkin
çok gerekli olmadıkça müdahele etmeme yönünde.

Tasarımı sizler yapacaksınız, gerekli formül/makrolarla ilgili olarak da halledemediğiniz sorunlar için forumda konu açacaksınız.

Aklıma gelenler bunlar.

.

Sayın @sedat2161 .

Bu tür işlemlerde pratik yöntem; [Gizlenmiş içerik]
Şahsen benim tarzım, soru soran üyelerimizin örnek belgelerinin tasarımına ve öngördükleri işleyişe ilişkin
çok gerekli olmadıkça müdahele etmeme yönünde.

Tasarımı sizler yapacaksınız, gerekli formül/makrolarla ilgili olarak da halledemediğiniz sorunlar için forumda konu açacaksınız.

Aklıma gelenler bunlar.

.
Hayırlı geceler hocam. Haklısınız ilginiz için çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...