Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Excel dosyamda N Sütununda yazan birimlere göre ayrı ayrı excel dosyası hazırlayarak o birime ait personelleri aktarmasını istiyorum. Zamanında @Ömer BARAN hocam yapmıştı sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Yardımı için teşekkür ederim. 2 farklı isteğim var bu konu hakkındayardımcı olabilirmisiniz?

* Sayfaları oluştururken ana dosyadaki sayfa düzeni gibi arka plan rengi v.s. aktarma imkanı var mı?
* .xlsx olarak oluşturulan dosyalar .pdf olarak oluşturulabilir mi?

Ekli dosyalar

• 2022 - 11-KASIM AYI İZİN İCMALİ.xlsm
    2022 - 11-KASIM AYI İZİN İCMALİ.xlsm
    399 KB · Görüntüleme: 4
  • 1.webp
    1.webp
    29 KB · Görüntüleme: 4
  • a1.webp
    a1.webp
    114.8 KB · Görüntüleme: 4
  • a2.webp
    a2.webp
    32.8 KB · Görüntüleme: 4
Çözüm
Sorun SON DOLU SATIR NUMARASInın tespitiyle ilgili ya da N sütunundaki verilerin mevcut liste boyunca doldurulmuş olmamasından kaynaklanabilir. Gerçek belgenizdeki durumu bilemiyorum tabi.

Şu haliyle ben hiçbir sorun görmüyorum.
Son dolu satır B sütununda, aşağıdan yukarı doğru bakıldığında, rastlanan ilk dolu satır olarak tespit ediliyor.
B sütunu dolduruluyorsa ve N sütununda da personelin BÖLÜM bilgisi yazılıyorsa listenin çoğalıp/azalmasının işleyişe bir engeli/etkisi olmaz.
@bychilavert
İsteği tam olarak anlayamadım.

Eklediğiniz dosyadaki kod zaten,
N sütunundaki değerlere göre ayrı ayrı ve mevcut beldeki yapı korunarak PDF belge oluşturuyor durumda değil mi?
orjinal dosyadaki sayfa yapısı yazı fontu gibi özellikler ile birlikte yapıbilir mi? "Eğer bu ayarlar mümkün ise" excel dosyası oluşturuyor. sıkıntı yok
pdf dosyası olarakda oluşturuyor ama açılmıyor. Sayfa yapısı A4 olarak tanımlama yapılabilir mi?

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    33.8 KB · Görüntüleme: 3
  • 2.webp
    2.webp
    9.8 KB · Görüntüleme: 3
  • 3.webp
    3.webp
    18.6 KB · Görüntüleme: 3
sorunsuz bir şekilde pdf dosyalarına bölüyor. ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$A$1:$M$126" bu alan değişkenlik gösteriyor. "$A$1:$M$" olarak yaptığım zaman kod çalışmıyor. bu alanı dinamik yapabilirmiyiz. Bazen 126-250-500 gibi değişkenlik gösteriyor.

Sorun SON DOLU SATIR NUMARASInın tespitiyle ilgili ya da N sütunundaki verilerin mevcut liste boyunca doldurulmuş olmamasından kaynaklanabilir. Gerçek belgenizdeki durumu bilemiyorum tabi.

Şu haliyle ben hiçbir sorun görmüyorum.
Son dolu satır B sütununda, aşağıdan yukarı doğru bakıldığında, rastlanan ilk dolu satır olarak tespit ediliyor.
B sütunu dolduruluyorsa ve N sütununda da personelin BÖLÜM bilgisi yazılıyorsa listenin çoğalıp/azalmasının işleyişe bir engeli/etkisi olmaz.

Ekli dosyalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...