S

Çözüldü İzin programı hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sosoo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sosoo

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İzin Programı adresindeki izin programını indirdim,fakat benim istediğim gibi değil
eğer mümkünse ,izin hakediş günlerini,formülde 1 yıl ile 4 yıl arası 16 gün -5yıl ile 14 yıl arası 20 gün-15 yıl ve üstünü 28 gün olarak düzenleyebilirmiyiz?
15 yılı geçmiş personele 280 gün izin hakkı veriyorda,bunu nasıl düzenleyebilirim!!

Ekli dosyalar

Merhabalar Sn. sosoo;
Dosyada Module1 içerisindeki
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
bölümünde bulunan
VBA:
(1 satır)
formülü, Döngü dışına alındığı zaman istediğiniz gibi hesaplama yapacaktır.

Ekli dosyalar

Merhabalar Sn. @sosoo;
Rica ederim, işinize yaramasına sevindim.

-- Evet, dosyayı indirip kullanabilirsiniz, bahsettiğim açıklamayı dosyaya uygulamıştım.
Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Merhabalar Sn. @sosoo;
Rica ederim, işinize yaramasına sevindim.

-- Evet, dosyayı indirip kullanabilirsiniz, bahsettiğim açıklamayı dosyaya uygulamıştım.
Ahmet bey rahatsız ediyorum,şimdi personellerin bilgilerini girdiğimde birşey farkettim düzeltebilirseniz sevinirim.
kıdem yılı 1 ile 4 arasına=16 gün ,5 ile 14 yıl arasına =22 gün,15 yıl üstü 28 gündü, ancak 2014 girişli personellere 16 gün izin hakkı veriyor,normalde 2014 girişli personel 5 yılı doldurduğu için 22 gün izin hakkı vermesi lazımken neden 16 gün hakkı veriyor anlayamadım?Ayrıca bu doğum yılı 50 yaşını aşan personeller kıdem yılı 3 veya 4 yıllıksa direk 22 gün izin hakkı veriyor,direk işe giriş tarihini baz alsa iyi olur.Teşekkürler...

Merhabalar Sn. sosoo;
Bu çalışmayı hazırlayan kişi (ki ben değilim :)) 4857 Sayılı İş Kanununa uygun bir çalışma yapmış.

Şöyle ki;
------------------------------------------------------------------------------------------------------
4857 - Madde 53
Yıllık ücretli izin hakkı ve izin süreleri
İşçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi, hizmet süresi;
a) Bir yıldan beş yıla kadar (beş yıl dahil) olanlara ondört günden,
b) Beş yıldan fazla onbeş yıldan az olanlara yirmi günden,
c) Onbeş yıl (dahil) ve daha fazla olanlara yirmialtı günden,
........
Ancak onsekiz ve daha küçük yaştaki işçilerle elli ve daha yukarı yaştaki işçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi yirmi günden az olamaz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yukarıdaki açıklama ilgili kanun maddesinden alınmıştır.
Çalışmayı yapan kişi, sizin sorduğunuz bölümleri madde içerisindeki kırmızı yazı rengi ile belirttiğim açıklamalara göre düzenlemiş.

İlgili kanundaki, "Yıllık izin süreleri iş sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri ile artırılabilir." ifadesi ile bu süreler değişebilmektedir.
Bu nedenle sonraki sözleşmelerde olabilecek değişikliklere istinaden, dosyada değişiklik yapılması gereken bölüm Module1 içerisindedir.

Yapılması gereken adımlar;
-- Module1 'i açınız
-- Sayfanın sonundaki Function ToplamIzinGunu bölümündeki şu satırları bulunuz,
VBA:
(4 satır)
-- Kısa açıklama:
Bu kodlarda yer alan aşağıdaki ifadeler, hizmet yılına göre değerlendiren bölümdür. Açıklaması kod içerisinde.
VBA:
(4 satır)
Bu satırların sonunda ise hizmet yıllarına denk gelen yıllık izin günleri tanımlanmış.
VBA:
(4 satır)

Artık Hizmet Yılına göre Hak Edilen Yıllık İzin Günleri için hangi bölümde değişiklik yapmamız gerektiğini biliyoruz. :)

1. isteğiniz;
2014 girişli personel 5 yılı doldurduğu için 22 gün izin hakkı vermesi lazımken neden 16 gün hakkı veriyor
Madde 53 üncü maddenin a bendindeki "Bir yıldan beş yıla kadar (beş yıl dahil)" açıklamasına göre düzenlemiş programdaki koşul.
-- 5 yıl ve sonrası için 22 gün izin vermesi için If izinyili >= 6 satırını If izinyili >= 5 olarak değiştiriniz.

Bu şekilde izin günü ve yıllarda yapılacak değişiklik olursa, belirttiğim bölümlerde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

2.isteğiniz;
doğum yılı 50 yaşını aşan personeller kıdem yılı 3 veya 4 yıllıksa direk 22 gün izin hakkı veriyor,direk işe giriş tarihini baz alsa iyi olur
Yaş hesaplaması yapmaması için Function ToplamIzinGunu bölümündeki
VBA:
(3 satır)
bu satırları pasif yapabilir ya da silebilirsiniz.

-- Bu değişikliklerden sonra belirttiğiniz şekilde hesaplama yapar.

İlerleyen zamanlarda hizmet sürelerinde ve izin günlerinde oluşacak değişikliklere göre belirttiğim alanları değiştirerek kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileği ile..

AhmetRasim bey gerçekten ilgi ve alakan ve sabrın için gerçekten teşekkürler,ama ben bu module1 ona nasıl gireceğimi bilmiyorum,yardımcı olursan sevinirim...

Personellerin bilgilerini girmeye başladıktan sonra ,personel sayısı 91 gelince Run-time error'380' ve daha sonra Run-time error'6' hatası vermeye başladı,bu neden böyle bir hata verdi ,yardım edebilirmisiniz?

Ekli dosyalar

• cats1.webp
    cats1.webp
    15.4 KB · Görüntüleme: 5
  • cats2.webp
    cats2.webp
    21.2 KB · Görüntüleme: 5
Arkadaşlar bana yardım edermisiniz lütfen?
Yıllık izin programında hatalar almaya başladım,Programı yukarıdaki sayfada paylaşmıştım,
Anladığım kadarıyla personel ekleme sayısına galiba bir sınır eklenmiş,ondan dolayı hata vermeye başladı!
Hataları resimli olarak attım,ne yapmam gerektiğini söyleyebilecek bir excel üstadı lazım..
Hatalar 1: Run-time error'6' : overflow
Hatalar 2:Run-time error'380'

Merhabalar AhmetRasim bey,dosyayı indirdim,ancak alt sekmede bulunan yıllık izin takipe tıkladıktan sonra forum arayüze girmeye çalışınca Run-time error'380' hatası veriyor,
bu arada Hatalar 1: Run-time error'6' : overflow -bu çözülmüş teşekkürler ilgi ve alakan için.
Hatalar 2:Run-time error'380' -malesef bu hata devam ediyor..

AhmetRasim bey çok özür diliyorum,galiba çok acele ettim tam incelemeden yazmışım,alt sekmedeki personele tıkladıktan sonraki form arayüzüne tıklayınca ad-soyad kısmında T.C numaraları çıkıyor,ve tc'den bul deyince Run-time error'13' hatasını vermeye başladı malesef...

AhmetRasim bey alt sekmedeki personele tıkladıktan sonra,forum arayüze giriyor ve herhangi bir hata vermedi...
Ancak alt sekmedeki Yıllık izin takip tıkladıktan sonra,forum arayüze girince ,Ad soyadı yerinde Tc'ler çıkıyor ve ekran resimini attım böyle bir hata veriyor??

Ekli dosyalar

• cats.webp
    cats.webp
    22.4 KB · Görüntüleme: 4