Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ErolU

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar,
Hücre biçimlendirmesi yaparken bir hücredeki tarihi aşağıdaki gibi biçimlendirmek istiyorum.
Hücrede yazan: 12.12.2022 İsteğe uyarlanmış biçimlendirme ile görmek istediğim: 11.12.2022 ve 15.12.2022
Kendim aşağıdaki gibi bir çalışma yaptım fakat tarihlerin eksi artısını yazdıramadım.
gg.aa.yyyy "ve" gg.aa.yyyy
Sola hücredeki tarihin bir gün eksiği, sağa hücredeki tarihin 3 gün fazlası arasında "ve" olacak biçimde yazdırılabilir mi?

Aynı hücre içinde böyle bir biçimlendirme olabilir mi? Hiç rastlamadım. A1 de yazana göre B1 e bunu yapmak mümkün elbette. Ama aynı hücrede biçimlendirme ile olur mu?

ErolU​

Sn. @admin ve Sn. @ezelk nın da dediği gibi hücre biçimlendirmesi Formül mantığıyla çalışmaz. Yani bir hücrede şu kadar TL yazsın ASIL İÇERİK de ama hep 1000 TL Eksik gözüksün GÖRÜNTÜ olarak. Yada şu tarih yazsın hep 5 gün önceki tarihi göstersin gibi olmaz. Bunu yapabilmenin en olur yanı yardımcı hücre yardımcı sütun kullanırsınız. asıl veriyi bu yardımcı sütuna yazarsınız (dilerseniz bu sütunu gizlersiniz, dilerseniz bu sütunu Z sütunu gibi ücra bir yerde seçersiniz)... Görüntü olarak göstermek istediğiniz sütuna da #10 nolu mesajdaki formülü yazarsınız. Hem Görüntü olarak istediğiniz olur. Hem asıl veriyi başka formüllerde kullanmak isterseniz yardımcı sütunu referans gösterirsiniz.

Mehmet,​

Konuyu açmadan önce araştırmıştım. Böyle bir hücre biçimlendirmesi olmayacağını görmüştüm. Acaba kaçırdığım bir şey oldu mu diye foruma yazdım.
Açıklamalarınız için teşekkürler.
Bu arada Microsoft İsteğe uyarlanmış biçimlendirmeye formülle biçimlendirme eklese iyi olacak gibi.

Erol bey temenniniz gerçekleşse tabi kötü olmaz ama bu özelliğin çıkış ve kullanım amacına sanki aykırı gibi.
Çünkü adı üzerinde, sadece biçimlendirme yapmakta.
Umarım alternatif yöntemler ile işinizi görürsünüz.
Kolaylıklar ve selamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...