M

Çözüldü İnternet Sitesinden Veri Çekme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mslmyre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mslmyre

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Yazmış olduğum kodumu mshtml ve xmlreques haline çevirmek istiyorum, yardımcı olabilecek varsa sevinirim, iyi bayramlar.

Ekli dosyalar

Çözüm
Referanses kısmından "Microsoft HTML Object" i ekleyin.
Kod kısmına aşağıdaki ilaveyi yapın.
ie.document. olarak geçen yerleride doc. olarak değiştirin.
Çok önemli bir diğer nokta ise ğ, ı, ç, ş gibi Türkçe değişkenler kullanmayınız.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)
Merhaba.. mshtml' e geçmeden önce mevcut kodların düzenlenmesi küçük bir hız artışı sağlayabilir.

Örneğin bu kodların hiç bir fonksiyonu yok. Bunun gibi başka bloklarda olabilir. Bunları bulup temizleyin.
VBA:
(13 satır)

Bu kodunda sizin istediğiniz gibi çalıştığını düşünmüyorum:
VBA:
(12 satır)

Söylediğinizi uyguladım fakat, siteye giriş esnasın'da bekletme söz konusunun doğru olduğunu düşündüğüm için öyle bir kod yazdım... Yinede sildiğim zaman aynı sürede ve yavaş çekiyor..

Orjinal kodunuz yaklaşık 170 satır. 18 saniyede çalışıyor. 98. satırdan sonraki kısım herhangi bir bilgi getirmiyor. Bu satırdan sonrasını silip yukarda belirttiğim değişiklikler yapıldığında 9 saniyede çalışıyor.

VBA:
(1 satır)

Ayrıca internetim yavaş olduğu için buradaki beklemeyide 0.5 saniyeden 1.5 saniyeye çıkarttım:

VBA:
(7 satır)

Çok teşekkür ederim , çok mutlu ettiniz beni??????
Kullanmış olduğum kodu mshtml ve xmlreques çevirebilir misiniz? pek ilgi alanım olmadığı için hiç bir fikrim bulunmuyor :confused:

Referanses kısmından "Microsoft HTML Object" i ekleyin.
Kod kısmına aşağıdaki ilaveyi yapın.
ie.document. olarak geçen yerleride doc. olarak değiştirin.
Çok önemli bir diğer nokta ise ğ, ı, ç, ş gibi Türkçe değişkenler kullanmayınız.

VBA:
(26 satır)

Çözüm
Teşekkür ederim, fakat sizi uğraştırdığım için özür dilerim. Çünkü buna benzer bir kod elimde var ve siteden çok hızlı veri çekiyor... Alttaki kodu İstediğim koda çevirilerse çok sevinirim. Son15cek makrosunu Bulmaca makrosuna uyarlayabilirsek çok güzel olur teşekkür ediyorum..

Kod 1 :
Kod:
(54 satır)

Çevirilecek kod :
Kod:
(167 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...