E

Soru iki farklı excelden birbirine entegre yapmak istiyorum

exceksior1978

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
herkese merhaba
elimde futbolla ilgili 2 adet excel var birisinde 45bin satır veri var diğer excelde 140bin civarı 2 excel arasında 4 ortak nokta var takım isimleri ve ilk yarı ve mac sonucu kısımları az mac olan excelle çok mac olandaki exceldeki maclar ortak az mac sayısınca esitleyip farklı bi excel olasun istiyorum formülle halledilebilir mi? aşağıya örnek bırakıyorum örnekteki 1.ve2. sayfadakiler birleşcek 3. sayfadaki gibi olacak yeni maçları elle yapabiliyorum ama gecmiş macları yapamıyorum şimdiden çok teşekkür ederim

iyi forumlar

Ekli dosyalar

Merhabalar.

Maç/iddia benzeri konuları forum genel ortamında pek cevaplandırmamayı tercih ediyoruz.
Çünkü bu tür çalışmalar nispeten özel çalışmalar sınıfına giriyor.

Yine de anlamak için soruyorum; örnek belgenizdeki Sayfa3 L ve M sütunlarındaki bilgilerin kaynağı neresidir anlayamadım.

İsteğiniz; bu iki sütun hariç, Sayfa1 ve Sayfa2'deki H ve devamı sütunlarda yer alan bilgilerin
takım adlarına göre yan yana birleştirilmesi işlemi gibi duruyor.

.

@Ömer BARAN hocam aslında sorup sormama konusunda tereddüt ettim iddiayla alakalı olduğu için ama yapamayınca destek istedim. Birde elimde veri olduğu için tamamen özel sıfırdan bı istek gibi gelmedi bana.
L ve M sütunlarında ki rakamlar ondan sonra gelen harflerin puana dökülmüş halı M=0 B=0.2 G=0.6 ilk 5 GMBMG tarzındaki bölüm ev sahibi son 5 deplasman için. evet diğer kısımda birleştirip kendim yaptım veri aldığım site son 1 aya izin verdiği için 1 aylık hazırlayabildim

Merhaba ,
Sayfa1 ve Sayfa2 nin verileri farklı yerleden mi alınıyor ? Bazı Türkçe karakter problemleri var gibi görünüyor.
Altınordu - Altinordu , Başakşehir - Basaksehir gibi....

Ben de sadece birleştirme işlemi olduğu için cevap yazdım zaten.

O halde veri miktarı az olan sayfayı baz alıp, onun sağına,
iki takımla eşleşme kriterine göre
veri miktarı çok olan sayfadakilerin eklenmesi yeterli midir?