Hücredeki verileri sıra kaydıralak çekmek

Çözüldü Hücredeki verileri sıra kaydıralak çekmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mali35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mali35

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Ekler'de görüldüğü gibi sayfa1 de örnek bir tablom var. Bu tablodaki sütün sayısı aynı, satır sayısı değişkenlik gösterebiliyor. Ben bu tablodaki her kişiyi ayrıntılı olarak dikey şekilde sayfa 2 de görüntülemek istiyorum. (Ek2) ilk verileri direk ="=Sayfa1!B3" gibi basitçe alıyorum fakat bunu nasıl otomatiğe dönüştürüm?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2020-11-23 132744.webp
    Ekran görüntüsü 2020-11-23 132744.webp
    6 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran görüntüsü 2020-11-23 132959.webp
    Ekran görüntüsü 2020-11-23 132959.webp
    7.8 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba, foruma hoşgeldiniz Sayın @mali35 .

Bilgisayarda değilim ama şunu belirteyim:
sorularınızı, ekran görüntüsü yerine, cevabımın altındaki İMZA bölümündeki açıklamalara göre hazırlayacağınız bir örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuç almanız kolaylaşır.

.

Belirttiğim gibi bilgisayarda değilim.
Başka bir arkadaşımız cevap yazmazsa, uygun oldiğumda bakarım.
Ayrıca sonuç tablosundaki sıra numaraları ve Adı Soyadı gibi başlıklarınız hazır durumda olup olmadığını ve son veri sütununun da (dosya) geterilip getirilmeyeceğini netleştirmenizde yarar var sanırım.

.

Çok teşekkürler. ben böyle komplike bir formül beklemiyordum o yüzden örnek bir excel oluşturmuştum :) Kendi sayfama uyarlamaya çalışacağım eğer yapamazsam tekrar buraya atabilirmiyim :)

Önce şunu tekrar hatırlatayım: bu konu sayfasındaki ilk mesajımda da belirttiğim gibi sorularınızı,
gerçek belgenizle aynı yapıda (gerçek belgenin kopyasını alıp, içerisindeki özel verilerin yerine anlamlı,
iç tutarlılığı olan yeni veriler yazarak) örnek belge üzerinden sorarsanız, gereksiz yazışma yapılmadan,
tekrar tekrar çözüm önerisi oluşturulmadan tek adımda sonuç almak mümkün olur.

Formülü kendinizin uygulaması, böylece önceki formül ile yeni formülü karşılaştırıp
farklarını, neyin neden değiştiğini anlamanız bakımından daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Formülü B5 hücresine uygulayıp aşağı doğru B282 hücresine kadar kopyalayın.

Formülün sorunsuz iş görmesi için, Sayfa1'deki tablo başlıklarıyla, Sayfa2 A sütununda yer alan bilgilerin
birebir aynı olması gerekir (Örneğin "Dava Tarihi" yerine, "Son Duruşma Tarihi")

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

.

ÇÖZÜLDÜ işaretini soruyu soran üyemizin eklemesi gerekiyor.
ÇÖZÜMÜ sağlayan cevap hangisiyse o mesajın sağındaki alanda bir TİK simgesi var ona fareyle tıklamanız yeterlidir.

.