S

Çözüldü Hücre içeriğine göre gruplama yapan kod

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

selis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar herkese selamlar, ekteki dosyada cok fazla satır var ve benım yapmak ıstedıgım sey fıltreleme de olabilir emin değiilim ama butona bastıgımda LOT GECEN SATIRLAR ve BASLIKLARI GORUNSUN ISTIYORUM . A hucresınden yola cıkarsak 1,2,3,4...50.. birde 1.1, 12, 2.1,2.2.... olanlar gorunsun dıgerlerı hide olsun. Aslında gruplamada yapılabilir ama aklıma baska fıkır gelmedı..Şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

Bence pratik çözüm olarak en sola bir sütun ekleyin ve bu sütuna,
başlık seviyesini gösteren 1 (nokta olmayanlar), 2 (1 tane nokta olanlar), 3 (2 tane nokta olanlar) sayılar yazın,
filtreyi de eklenen bu yeni sütunda uygulayın.

@selis
Bundan önceki cevabımda sola sütun ekleme ve satırın seviye numarasını formülle yazdırmak için gerekli cevabı vermiştim.

Seviyelendirme/gruplandırma kriteri olarak ilgili hücredeki NOKTA karakteri sayısı kullanılır.
Sola sütun eklemediyseniz kod olduğu gibi kalsın, eklediyseniz kodun en başındaki XD = 1 kısmını XD = 2 olarak değiştirin.

Artık gruplandırma düğmelerine (+ - ) tıklayarak veya bu düğmelerin en tepesindeki 1, 2, 3 düğmelerine
tıklayarak istediğiniz seviyedeki satırları görebilirsiniz/gizleyebilirsiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(14 satır)

Hocam merhaba, bu kodda lot gecen satırlara gore mı aldı baska bır yerde de kullanmak ıstıyorum, eger satır uzunluguna gore aldıysa hangılerını degıstırmem gerekır kodu hep kullanmak ıcın.. teşekkür ederiim

Üzerinden epey zaman geçmiş, son mesajı da yeni gördüm.
Kodlamada A sütununda yer alan ve bir anlamda seviyelendirme anlamına gelen NOKTA adetine göre işlem yapılması öngörüldü.
Yani hücredeki NOKTA ADETİ+1 o satırın seviyesini gösteriyor.
Dolayısıyla, NOKTA YOKSA 1'inci seviye, 1 NOKTA varsa 2'nci seviye, 2 NOKTA varsa 3'üncü seviye gibi.
Kontrol edilecek sütun değişikliği için önceki cevapta açıklama yazmıştım.
Mevcut tod A sütununu kontrol eder, kodun en saşındaki XD = 1 kısmını örneğin 3 yaparsanız C sütununu kontrol eder.