aslanemin20

Yıllık Dosya Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
frmizin de izin azalt prosedüründe hata olduğunu düşünüyorum. İzin fazla fazla düşüyor ve negatife iniyor. Siz değerli üstatlarımdan yardım bekliyorum.

Ekli dosyalar

Örnek belgenizdeki userformlarda bazı nesneler eksik (Dtbaslangıç, Dtbitis, Dtisebaslama gibi).

Kaldı ki; hangi userform, hangi düğme, olması gereken nedir, şu olması gerekirken şu oluyor gibi hiçbir açıklama da yazmamışsınız.
Hangi form açılacak, hangi düğmeye tıklanacak, hangi personel için durum nedir gibi detay bilgi vermeniz gerekir.
Belge sizin olduğu için olayı/sorunu biliyorsunuzdur elbette ama belgeyi ilk kez gören kişinin bunları bilmesi,
işleyişi anlaması mümkün olmayabilir.

Bu nedenlerle belirttiğiniz hususla ilgili deneme kontrol yapılması şansı yok.
Foruma eklediğiniz belgeyi açıp çalıştırmayı denerseniz durumu görebilirsiniz.

Haklısınız biraz daha açıklayıcı olmam lazım hocam. Sırasıyla İzin Giriş, Ekle deyip üç noktadan daha önceden tanımlanmış isme çift tıkladığım zaman personel izin giriş formuna bilgiler geliyor..İzinler manuel olarak üç noktadan sonraki yani personel listesindeki güncelle butonundan chek box korumasını kaldırıp eklenebiliyor.Yapmak istedim şey personel izin giriş formunda gün yazan yere izin girip kaydet dediğimde Liste sayfasındaki önce O sütununda bulunan geçen yılın iznini bitirip sıfırladıktan sonra P stünunda bulunan bu yılın izninden düşmesini istiyorum. Bunun için de frmizingiris te yapmış olduğum izin azalt prosedüründe hata yaptığımı ya da eksik bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Çünkü kaydet dediğimde listede görünen geçen yılın izni ve bu yılın izni negatife düsuyor....

Belgenizde bu nesneler olmadan ilerleme sağlamak pek mümkün değil bence.
Belgenizi NESNE EKSİKLİKLERİ giderecek şekilde yenileyin ki HESAP kısmına geçilebilsin diye düşünüyorum.
HESAP kısmı sonraki iş bence.