S

Soru Hammadde stok ve hareket raporu hazırlama yardım.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Sbican
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sbican

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Çalıştığım firmada normalde erp tabanlı olarak Netsis kullanılsa da Excel olarak ayrıca bir tablo tutmak ihtiyacından dolayı ekteki 2 tabloyu günlük olarak kaydetmekte ve rapor olarak iletmekteyim.
1. raporda (2020 GÜNLÜK HAMMADDE STOK TAKİP RAPORU) günlük olarak sayfayı kopyalayıp devam etmekteyim ki ay sonunda devir yaptırıp diğer aya geçmekteyim.
2. raporda (2020 HAMMADDE STOK RAPORU) bu raporda "giriş" , "çıkış" ve stok sayfaları açtım. Son stok sayfasında ise tüm gelen ve gidenlere göre stok raporu alıyorum. Buradaki stok sayfasında önemli olan kalan kısımların miktarları ile ilk rapordaki kalanların tutarlı olması bunu karşılaştırıp raporu iletiyorum.

Burada sizlerden yardım talebim şudur ki;
1-)Tek bir dosyada tüm işlemleri takip etmek istiyorum
2-)Tarih aralığında yada tüm günler raporu alabilmeliyim.
3-)2. raporda giriş sayfasındaki her stok koduna ait farklı faturalar ile girişler oluyor. ayrıca bu faturaların tamamlanmadığını görebilmek, faturaya ait miktar giriş tamamlanmış ise farklı bir renkte göstermek, tamamlanmamış ise farklı renkte görmek istiyorum. Giriş sayfasında faturalara ait giriş miktarlarını takip ederken aynı zamanda bu o referansa ait giriş bilgilerini de temsil etmektedir ki giriş miktarlarını etkilemektedir.
4-) Giriş sayfasında her referansta sutun olarak bakarsak, fatura miktarı, geliş tarihi, fatura no, referans no, po no, waybill no, giriş adedi ve girş kg olmak üzere verilerin girişlerini mutlaka görebileceğim bir durumda olmalı.
5-) Çıkış sayfasında transfer tarihi, transfer no, transfer adedi ve transfer kg bilgilerini aynı şekilde alabilmem gerekiyor.
6-) ilk raporda gün gün kopyalamak yerine bir alana yazılacak tarih ile otomatik olarak o tarihe ait veriler gelebilmeli.
7-) Gerekirse yan sayfadan veri sayfasından alınacak bilgilerle fatura tonaj kalan miktarların takip edilebileceği rapor olmalı.
8-) maksadım görsel olarak güzel bir rapor sayfasında tüm ihtiyaç olan bilgilere bir düğmeyle ulaşabilmek (Tarih süzdürülerek)
9-) Mümkün ise eklemiş olduğum dosyalar üzerinden rapor hazırlanma konusunda yardımcı olursanız raporun doğru olup olmama konusunda kontrol edebilirim.

Ekli dosyalar