bedirter

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

Grafik ile performans takibi çalışması harika olmuş, emeğiniz için teşekkür ederim. Kendi süreçlerim için uygulamak istedim ancak takıldığım bir nokta oldu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kullanım Amacım;
Depo personellerinin adam saat iş kpı'larını bu Excel üzerinden raporlamak istiyorum. Bireysel performansın yanında ürün kabul/adresleme/sevkiyat KPI'larını oluşturmak istiyorum.
Problemim Şu;
Veri sayfasında At hücresinde Temmuz ayından sonrasını aktif edemiyorum. ad tanımlama-veri doğrulama ne varsa hepsini kontrol ettim. Formülde de çarpanları değiştirdim yine olmadı.
Grafiği de oturtamadım. veriler çok karışıyor iç içe.
yardımcı olursanız çok sevinirim.

dosyayı güncel hali ile yüklüyorum.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

Çözüm
Alıntı :
Veri sayfasında At hücresinde Temmuz ayından sonrasını aktif edemiyorum. ad tanımlama-veri doğrulama ne varsa hepsini kontrol ettim. Formülde de çarpanları değiştirdim yine olmadı.

Veri Tablonuzda Temmuzdan sonraki aylara ait veri olmadığından ve de
en son Temmuza kadar veri olduğundan dolayı, Açılır listede Temmuza kadar aylar olacaktır.

Grafik için ise yapabileceğim bir şey yok. Çünkü dosyada neler yaptığınızı anlayamam. Saatlerce, oturup bilmece çözmek lazım.
Alıntı :

Veri Tablonuzda Temmuzdan sonraki aylara ait veri olmadığından ve de
en son Temmuza kadar veri olduğundan dolayı, Açılır listede Temmuza kadar aylar olacaktır.

Grafik için ise yapabileceğim bir şey yok. Çünkü dosyada neler yaptığınızı anlayamam. Saatlerce, oturup bilmece çözmek lazım.

Çözüm