S

Çözüldü Filtre sonucunda imleç ilk hücreyi seçsin

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayır ramazanlar.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda B sütunda veya hangi sütundan filtre yaptıysam, imleç filtrenin altındaki hücreyi seçebilir mi?

Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Sayın Admin, ellerineze sağlık yanlış anlattım galiba, imleç filtrelenmiş bilginin altındaki hücreyi seçiyor.

Yapmak istediğim 1.satırda filtre yaptığım zaman filtrenin hemen altındaki yani yaptığım filtrenin 1.satırın altındaki hücrenin seçilmesini istemiştim.

Ekli dosyalar

• Örnek1.webp
    Örnek1.webp
    35.7 KB · Görüntüleme: 5
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(3 satır)

Üstteki gibi bir deneyin bakalım. Yalnız gizlenmiş hücre kısmını çözemedim ben de.

Son düzenleme:
Hangi sütuna veya hangi sütunlara filtre uygulanmış olduğundan bağımsız olarak,
filtre sonucunda görünür kalan ilk satırda herhangi bir hücrenin aktif hücre haline gelmesi yeterli midir?

Peki filtre sonucunda kalan satır yoksa ne olacak?

.

Merhabalar Sn. @SilinenUye8231
Ömer Hocamın verdiği kodu, filtre için kullandığınız kodların en altına ekleyiniz.
-- Eğer filtre için herhangi bir kod kullanmıyorsanız, ilgili kodu Worksheet_SelectionChange bölümünde kullanmalısınız.
VBA:
(3 satır)

Sayın Ahmet Bey, sizin dediğiniz gibi de yaptım, filtreleme yaptığımda kod çalışmıyor, herhangi bir hücreye mouse ile tıkladığımda kod çalışmaya başlıyor.

Sadece filtreleme de kod çalışmasını istemiştim, herhalde filtreleme ile kod çalışmıyor.
Böyle bişey olmayacak galiba.

İlgilenen herkese çok teşekkür ediyorum, hayırlı geceler diliyorum.

Ben Calculate olayı üzerinden gideyim dedim. Şöyle bir deneyin bakalım.

A1 hücresine =ADRES(SATIR(A2);1;4) formülünü uygulayın.
Aşağıdaki kodu da sayfanın kod bölümüne yapıştırın. Sonra da filtrelemelerde değişiklik yaparak sonucu kontrol edin.
A1 hücresi ilgili hücrenin adresini gösterecek (hücrede formül olduğu için de filtre değişikliğinde kod tetiklenecek).

VBA:
(7 satır)