T

Soru Fatura Kesildiğinde Müşteri Bilgilerini Aktarmak

turanmamma

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi günler dilerim. Geçen defa yazdığım faturanın takipi için verilerin başka sayfaya aktarılmasını yapmak istemiştim. Değerli hocalarım bu konuda yardımcı oldular. Teşekkür ederim. Benim oluşturduğum faturaların belirlediğim bilgileri başka sayfaya ekleniyor. Müşteri ad, telefon numarası, oluşturulan faturanın toplamı ve s. eklenen sayfada tümü olarak kayıt ediliyor. Benim yapmak istediğim bu bilgileri diğer başka bir sayfada toparlamak. Örnek olarak Mesela benim bir excel tablom var o tabloda müşteri bilgileri var. Her fatura kesildiğinde bir alta ekleniyor. Ancak 1 müşterinin 2 ve daha fazla faturası olduğunda onları toparlayıp toplu şekilde yazmak. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Örnek dosyayı atıyorum size.

Ekli dosyalar

Merhaba @turanmamma .

Hesabat isimli belgede SATIS isimli sayfada B-I sütun aralığına elle veri girişi yapılıyorsa;
aşağıdaki kodları, alt taraftan Satis isimli sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi
seçtiğinizde açılacak VBA ekranında, sağdaki boş alana yapıştırın.

Satis isimli sayfadaki bir satırda, B-I sütunlarındaki hücrelere eksiksiz bilgi girişi yapıldığında istenilen gerçekleşir.
Belgenizi *.xlsm olarak (makro içeren excel belgesi) olarak kaydetmelisiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(18 satır)

İyi günler. Satış isimli sayfaya Fatura kesildiğinde VBA yardımıyla bilgiler aktarılıyor. Aktarılan bilgilerin tamamı Satış sayfaslnda toplanıyor. Benim yapmak istediyim satış sayfasında olan bilgilerin (fatura bilgileri) ayrı bir sayfada her müşteri için toplanması. Örnek; Satış sayfasında Müşteri 1 isimli müşterinin 5 faturası var farklı tarihlerde. Müşteri sayfasında Müşteri 1 isimli müşteriye 5 faturanın toplamını, fatura sayını, toplam fatura mablağını yazsın. Eğer müşteri sayfasında o müşteri yoksa yeni müşteri gibi kayıt etsin. Müşteri 1 adlı müşteri 1. faturası (5000tl) 2. faturası (3000tl) 3-4-5 faturalarıda farklı toplamda olsun. Müşteri sayfasında Müşteri 1 isimli müşteri oluşturulup Müşteri 1 isimli müşterinin toplam 8000TL olarak eklensin. Bi sonraki faturada yine müşteri 1 isimli müşterinin faturası olduğu zaman yine müşteri sayfasında müşteri 1 isimli müşteriye eklensin fatura toplamı. Müşteri 2 isimli müşteri yeni fatura kesildiginde eger ki müşteri sayfasında yoksa eklenerek bu şekilde devam etsin

Verdiğim kodu önce; alana eksiksiz elle veri girişi yaparak deneyin bakalım.
İstenilen sonucun alınıyor olması gerekir.

İşlem tamam ise, bu isteğinizle ilgili kod düzenlemesinin, FATURA kesildiğinde bu Hesabat belgesinin SATIŞ sayfasına kayıt yapan belge üzerindeki kodlarda yapılması gerekir.

İlgili belgenin, içerisinde aktarma kodlarının da olduğu bir örneğini/kopyasını foruma eklemeniz lazım.

.