Y

Çözüldü Farklı sheetlerden veri alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yukselendincer

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Raporlama userform yapmak istiyorum. Tüm Sheetlerden userform kullanarak istediğim kritere göre verileri alıp yeni bir workbook aktarmak istiyorum nasıl bir mantık ile yapmam lazım.

Ekli dosyalar

Çözüm
Üst üste ikinci mesajım oluyor.

-- Gizlenmiş desh simli sayfanın C1 hücresinden itiaren, belgenizde yer alacak YIL bilgileriyle ilgili olmak üzere
örneğin 2010'dan 2023'e kadar sayılar yazın (C1:C14 arası).
-- Desh isimli sayfada A1:E1 arasına Sayfa1'in aynı alanındaki başlıkları kopyalayın, F1 hücresine de SAYFA başlığını yazın.
-- UserForm'a bir adet daha Combobox nesnesi ekleyin (Combobox2) ve bu nesnenin RowSource özelliğinin karşısına desh!C1:C14 yazın.
-- Userform üzerindeki DÜĞMEye gerek yok, bu nesneyi silin.
-- UserForma ait kod kısmına aşağıdaki kodları yapıştırın.

Artık userformdaki bir Combobox'tan YIL, diğer Combobox'tan AY ADI nı seçip...
Merhaba Sayın @yukselendincer,

-- Tablolarınızda farklı yıllara ait veriler olduğunda, userform'daki Combobox nesnesinde diyelim Mart ayını seçtiniz.
Tüm yıllara ait Mart ayı verilerine mi ulaşmak istiyorsunuz? Bir yıl seçimi de olacak mı, nereden olacak?
-- UserFormdaki Listbox'ta çoklu seçim özelliği aktif durumda, aynı anda birden fazla temsilci seçmeyi ve
bu birden çok seçime uygun listeleme yapılmasını mı istiyorsunuz?

Raporun, Desh isimli sayfada görüntülenmek istenildiğini varsayıyorum tabi.

İyi çalışmalar dilerim.
.

Üst üste ikinci mesajım oluyor.

-- Gizlenmiş desh simli sayfanın C1 hücresinden itiaren, belgenizde yer alacak YIL bilgileriyle ilgili olmak üzere
örneğin 2010'dan 2023'e kadar sayılar yazın (C1:C14 arası).
-- Desh isimli sayfada A1:E1 arasına Sayfa1'in aynı alanındaki başlıkları kopyalayın, F1 hücresine de SAYFA başlığını yazın.
-- UserForm'a bir adet daha Combobox nesnesi ekleyin (Combobox2) ve bu nesnenin RowSource özelliğinin karşısına desh!C1:C14 yazın.
-- Userform üzerindeki DÜĞMEye gerek yok, bu nesneyi silin.
-- UserForma ait kod kısmına aşağıdaki kodları yapıştırın.

Artık userformdaki bir Combobox'tan YIL, diğer Combobox'tan AY ADI nı seçip, Listbox'ta bir veya birden çok temsilci adını seçin.

Comboboxlar ve Listbox'taki seçime/seçimlere göre, Desh isimli sayfaya, ilgili sayfalardaki veriler listelenecektir.
İlgili sayfanın/sayfaların hangileri olduğunu belirleyen şey; sayfanın A1 hücresinde Firma başlığının olup olmamasıdır.

Kodlar, tüm sayfaları tarar ve A1 hücresinde Firma yazan sayfaların ilgili sütunlarında koşullara uyan tüm verileri A:E sütunlarına listeler.
F sütununa ise, hangi verinin hangi sayfadan alındığı bilgisini yazar.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(44 satır)

.

Çözüm
Mevcut örnek belgenize göre verdiğim çözümün sorunsuz olduğunu sanıyorum.
Eğer cevap evet ise bunu belirtin ki; bu konuyu ÇÖZÜLDÜ olarak işaretleyip kapatalım.

Son mesajınızdaki soruyla ilgili olarak ezbere cevap vererek olayı uzatmak yersiz olur diye düşünüyorum.
Kanaatim; verdiğim kodda, temsilci Listboxuyla ilgili işlemin benzeri bir kodlama gerekecek gibi,

Yeni duruma göre yeni bir örnek belge üzerinden ve
"Listbox'tan çoklu seçilecek ay adlarına göre tarih kriterli veri listeleme"
gibi bir başlıkla yeni bir konu açın.

Bu şekilde diğer forumdaşlar açısından da yararlı olur,

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...