H

Çözüldü Excelden Catia CSV Değerleri Düzeltmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hgm61
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hgm61

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
1611187078542.webp
Normalde iki ayrı sütunda ve 25.00000 değil de sadece 25 olarak gözükmesi lazım nasıl çözeceğim ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Mernaba, foruma hoşgeldiniz.
Konu başlığınızı biraz kısalttım bilginiz olsun.

Sorularınızı ekran görüntüsü yerine,
cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız önek belge üzerinden sorarsanız
daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Aslında, formüller veya makro kodlarıyla istenilen sonuç alınabilir. Ancak, bunlara da gerek yok gibi görüyorum.

Alanı fareyle seçip VERİ menüsündeki METNİ SÜTUNLARA DÖNÜŞTÜR işlemini VİRGÜL karakterine göre yapıp ENLEM/BOYLAM bilgilerini iki ayrı sütuna aldıktan sonra CTRL+H (bul-değiştir) işlemiyle NOKTA karakterlerini VİRGÜL ile değiştirirseniz istediğiniz sonuç alınabilir gibi görünüyor.

.

1611187078542.webpNormalde iki ayrı sütunda ve 25.00000 değil de sadece 25 olarak gözükmesi lazım nasıl çözeceğim ?
Merhaba,
Doğru mu anladım bilmiyorum.
Veriler A2 hücresinden başlıyor varsayarak;
Eğer sağdaki sıfırları kaldırıp virgülün solundaki ve sağındaki veriyi tek hücrede görmek istiyorsanız B2 hücresine;

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Eğer virgülün solundaki değeri bir sütuna, sağındakini başka bir sütuna yazmak istiyorsanız;
B2 hücresine:

Kod:
(1 satır)

C2 hücresine:

Kod:
(1 satır)

formüllerini yazıp son dolu satıra kadar sürükleyerek çoğaltınız.

Ekli dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Anlattıklarınızı denedim ve sorunu çözdüm. Henüz acemiyim ve beni büyük bir dertten kurtardınız 😀 İyi günler diliyorum...