Excelde Bu mümkün mü acaba ?

Çözüldü Excelde Bu mümkün mü acaba ?

sametOzturk

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Konu Başlığından Anlaşılacağı gibi excelde Böyle bir işlem mümkünmüdür?
Görsellerle anlatmaya çalışıyım umarım başarılı olurum. :)

7ojEro.webp

Yukarıda Belirttiğim görselde "FATURA EKLENDİ" yazısının başındaki Simgeye Tıklandığında FATURA TASLAĞINI (PDF) olarak atamak istiyorum.

4QXERa.webp

Bunun için Simgeye "Sağ tık">>"Bağlantı" yı tıklayarak Dosyayı Seçiyorum. :):):)

Buraya kadar herşey normal işte istekler burda başlıyor. :rolleyes::rolleyes::)

Ama ben Bu işlemi " sağ tık " >>"Bağlantı" yı tıklayarak değilde , Simgeye Direk Sol tık yaptığımda Direk "DOSYA YÜKLEMESİ" yapmak istediğim sayfanın
açılmasını istiyorum.
Böyle birşey mümkünmüdür, Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Ekle -> Nesne diyerek dosyanın sayfanıza eklenmesini sağlayabilirsiniz. Ardından çift tıklama ile ilgili doküman açılır
1610048879253.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar.

İsterseniz kullandığınız gerçek belgenin, düşük boyutlu (az kayıt olsun) ve özel bilgi içermeyen bir kopyasını ve
bağlantı kurmak istediğiniz bir PDF belgesini foruma yükleyin.

Örnek üzerinden gitmekte yarar var.

Ekran görüntüsünde yer alan PDF simgeleri dosyada hazır mıdır?
Sayfaya bu kadar adette nesne (resim/çizim nesnesi vs) eklenmesi bana pek anlamlı gelmiyor açıkçası.
Böyle nesneler eklemek yerine başka çözümler de düşünülebilir.
Örneğin bağlantı kurduğunuz belgelere ait yol/isim bilgileri excel belgesi satırlarında mevcut mudur?
Mevcutsa, işlem için gerekli satırlarda bir sütuna, Excel'deki SİMGE listesinden uygun göreceğiniz biri eklenip
bağlantı da bu simgeye uygulanabilir vs.

.

Tekrar merhaba Sayın @sametOzturk .

PDF simge adeti fazla olmadığına göre şöyle cevap yazayım.

Sayfada Q sütununa herbir faturaya ilişkin pdf belgenin yol ve isim bilgilerini yazın
(tümünün yazılması gerekmez, sadece yazılanlar için işlem yapılır) ,
Örneğin diyelim ki Q sütuundaki bir hücrede C:\Users\admin\Downloads\1.pdf yazılı (yol ve isim bilgisi eksiksiz ve doğru olmalı).

Aşağıdaki kodu çalıştırdığınızda (kodu boş bir MODULe yapıştırın),
J sütunundaki hücrelerde konumlandırdığınız PDF simgelerine ilgili BAĞLANTIlar oluşturulur.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(34 satır)