Y

Çözüldü Excel Eklentisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
EK'te ki excel eklentisi Office 2007 kullanırken oluşturulmuştu, şanda Office 2013 kullanmaktayım. Bu eklenti hem excel 'in açılışını geciktirmekte hem de hata vermektedir. Bu hususların düzeltilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba.

Ben bu tür bir sorunla hiç karşılaşmadım.

-- Excel Seçenekleri >> EKLENTİLER yolunu izleyip alt taraftaki Eklentiler'e GİT düğmesi tıklandığında açılan listede. bu eklentiyi görüyor musunuz?
-- Görülüyorsa, açılacak ekrandan solundaki kutucuğu işaretleyerek eklentiyi etkinleştirip işlemi onaylayın.
Mevcut bir başka bir excel belgesi açıkken ALT+F11'e basarak VBA ekranına geçtiğinizde, sol taraftan eklenti dosyasının adının altındaki Modulde kod'u görüntüleyin ve imleci kodun. adının hemen altındaki On Error Resume Next satırına getirip F9 tuşuna basın (satır koyu bir bordo renk alacak). Ardından da açık excel belgesinde bir hücreye bir sayı yazıp, başka bir hücreye de =YAZIYLA(sayının yazıldığı hücre adresi) formülünü uygulayıp ENTER tuşuna bastığınızda VBA ekranı karşınıza gelecek ve bordo boyanan satırda duracak. Bu aşamada VBA ekranı aktif iken F8 tuşuna aralıklarala basarak kodun adım adım çalışmasını sağlayın, bakalım kod ile ilgili bir hataya mı rastlayacasınız. Bir hata alırsanız ilgili kod satır hangisidir ona göre bakalım.

-- Eklentiye ait kodda mevcut KURUŞ değişkeninin adındaki Ş harfini değiştirin.
Kastım ÇİFT TIRNAK ARASINDAKİ KURUŞ isareleri DEĞİL. Değişken adı olan KURUŞ.

-- Excel seçenekleri >> Güven Merkezi >> Eklentiler yolunu izlediğinizde göreceğiniz ekrandaki seçenekleri de bir kurcalamak gerekebilir.

Aklıma gelenler bunlar. Bir bakın bakalım.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...