fledermaus

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba,

Bir excel çalışma kitabına açılış notu ekleyebilir miyiz ?

Çalışma kitabını biriyle paylaşmış olmamız durumunda dosya açıldığında not gösterebiliyor muyuz?

Bu makro ile kolayca oluşturulabilir ancak karşı tarafın oluşturulan notu görebilmesi için makroları etkinleştirmesi beklenir.

Kullanıcının makroları etkinleştirmesine gerek kalmadan bunu yapaibliyor muyuz ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Syg

Çözüm
Makro ile çözüm isterseniz aşağıdaki kodları "BuÇalışmaKitabı" alanına ekleyiniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(25 satır)
Makroları etkinleştirmeden makrolu bir açılış uyarısı verdiremezsiniz. Dosyanın paylaşım durumuyla alakalı bir koşulun gerçekleşip bunun kontrolü için makro kodlaması gerektiğini düşünüyorum.

O konuya "Dosyanın paylaşım durumuyla alakalı bir koşulun gerçekleşip bunun kontrolü için makro kodlaması gerektiğini düşünüyorum." şeklinde cevap vermiştim. Yani makro dışında çözüm bulamayacağınızı düşünüyorum.

Makro ile çözüm isterseniz aşağıdaki kodları "BuÇalışmaKitabı" alanına ekleyiniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(34 satır)

Çözüm
Dosyayı kapatırken tüm sayfaları gizler, akabinde "not" dediğiniz sayfayı açık bırakırsınız.
Açılışta da "not" eklersiniz.
Eğer açan "makroları etkinleştirirse" o zaman dosya kapandığındaki sayfa devreye girer..
Etkinleştirirse, o zaman da açılıştaki not devreye girer...

Okutkan hocamız merhaba, denemeler yaptım ama çözemedim.

Workbook Open açılış için fakat, Function IsFileOpen yani bir fonksiyon bir formül oluşuyor. Merakımı mazur görün. Paylaştığınız kod bütünü tam olarak ne işe yarıyor? Nerede kullanabiliriz?

Bi klasörü paylaşıma açın. Excel dosyasını bu klasörün içine atın. Klasör paylaşımda olduğu için dosya açılışında dosya paylaşılıyor mesajı vermesi lazım. Paylaşılmıyorsada paylaşılmıyor mesajı çıkar. Kodların tümünü belirttiğim yere yapıştırın.